ios

TOP 5 noviniek v iOS 12

Majitelia kompatibilných iOS zariadení majú od včera večera k dispozícii najnovšiu verziu operačného systému pod označením iOS 12.

Majitelia kompatibilných iOS zariadení majú od včera večera k dispozícii najnovšiu verziu operačného systému pod označením iOS 12. Čo všetko sa teda po stiahnutí a následnej inštalácii zmení? Toto je 5 noviniek, ktoré stoja za pozornosť.

Nový aktualizačný balíček zrýchli staršie iPhony, sprehľadní upozornenia a postará sa aj to, aby sme to s používaním smartfónu príliš nepreháňali. Čerstvo pridaná funkcionalita Screen Time sleduje každodenné používanie aplikácií a ak má náhodou niekto rád takzvaných smajlíkov, pri Memoji si nepochybne príde na svoje. To však ani zďaleka nie je všetko.

Zrýchlenie starých iPhonov v iOS 12

Ako už bolo spomenuté, aktualizácia iOS 12 má všetko potrebné na to, aby zrýchlila staré iOS zariadenia. Kalifornské jabĺčko sľubuje až o 40 percent rýchlejšie spúšťanie aplikácií, o 50 percent rýchlejšie zobrazovanie softvérovej klávesnice a až o 70 percent rýchlejšie spúšťanie základnej aplikácie fotoaparátu. Jednoducho pecka.

iOS 12
iOS 12

Prehľadnejšie notifikácie

Upozornenia, ktoré nájdeme na uzamknutej ploche, budú po novom prehľadnejšie, pretože sa automaticky zoskupia. A to buď podľa aplikácie, odkiaľ pochádzajú, alebo podľa toho, o akú tému ide. Používateľ bude vďaka tomu vedieť, kde má čo hľadať.

Memoji

Po Animoji sme sa dočkali aj Memoji. O čo teda ide? O animovaných smajlíkov, čiže tiež o animoji, no tentokrát s trošku bohatšími možnosťami prispôsobenia. Každý jeden Memoji môže niesť špecifický výraz tváre, prostredníctvom ktorého vieme v iOS 12 vyjadriť naše aktuálne pocity i bez písania akéhokoľvek textu. Treba ale vlastniť iPhone X, iPhone XS, iPhone XS Max alebo iPhone XR.

iOS 12
iOS 12

Funkcionalita Screen Time

Podobne ako Android 9.0 Pie od Google, aj nový iOS od Apple chce pomáhať svojim používateľom s redukciou času, ktorý strávia na sociálnych sieťach. Preto dostala verzia iOS 12 novú funkciu Screen Time. Ak si ju niekto náhodou aktivuje, v tom momente nadobudne prístup k veľmi zaujímavým štatistikám, kde sa dozvie, ako často navštevuje Instagram alebo ako často, respektíve ako dlho hráva mobilné hry.

TIP REDAKCIE
Qualcomm a Vodafone demonštrovali iSIM: Karta sa stane súčasťou procesoru
iOS 12
iOS 12

iPhone odomknú dve tváre

Každý jeden iPhone s iOS 12 vie po novom rozpoznať až dve rôzne tváre. To znamená, že aktualizovaný smartfón môžu používať dvaja ľudia, napríklad otec a syn. Nejde však o oficiálnu softvérovú novinku, ale niečo, na čo sa prišlo úplnou náhodou, píše Business Insider. Tento užitočný hack objavil server Apple Insider.

Total
1
Zdieľaní
Total
1
Zdieľať