iPhone X

iPhone XS, XC a XS Max: Apple tento týždeň predstaví tri nové smartfóny

O iPhone XS a jeho väčšom aj lepšie vybavenom súrodencovi iPhone XS Max sme už počuli. Teraz bude reč o kúsku, ktorý by sa mal volať iPhone XC.

Kalifornské jabĺčko nám už onedlho predstaví svoje tohtoročné trio s operačným systémom iOS. O iPhone XS a jeho väčšom aj lepšie vybavenom súrodencovi iPhone XS Max sme už počuli. Teraz bude reč o kúsku, ktorý by sa mal volať iPhone XC.

Teda aspoň tak tvrdí posledný únik. Názov cenovo najdostupnejšieho modelu prezradila na internete publikovaná časť z marketingovej prezentácie čínskeho mobilného operátora. Tá sa v týchto dňoch šíri miestnymi sociálnymi sieťami, čo si stihol všimnúť server 9to5mac vrátane japonského Macotakara.

Má to však jeden háčik. Únik spomína iPhone XC, iPhone XS a iPhone XS Plus, nie XS Max. Tak ho totiž nazýval únik z predchádzajúceho týždňa, o ktorom písal server The Verge. Je teda otázne, akého názvu sa nakoniec dočkáme.

Prezentácia operátora zahŕňala aj ceny, vďaka čomu vieme teraz povedať, že najdrahší model XS Max začne na tej istej sume, na akej dnes začína iPhone X, čiže 1 150 eur. Za stredne drahý XS dáme 1 000 a za najlacnejší XC okolo 800 eur. Všetko teda nasvedčuje tomu, že nahradí súčasný iPhone 8.

Predstavenie netrpezlivo očakávaného tria prebehne 12. septembra, čiže už túto stredu.

TIP REDAKCIE
Huawei Nova 9 prichádza na Slovensko so 66 W nabíjaním a 120 Hz OLED displejom
Total
1
Zdieľaní
Total
1
Zdieľať