inteligentne hodinky

Plánuješ si kúpiť nové inteligentné hodinky? Radšej ešte počkaj

Inteligentné hodinky sa vynímajú na zápästiach mnohých technologických nadšencov a v súčasnosti už je aj z čoho vyberať. Nakoniec, do tohto segmentu tiež vstúpili tradičnejšie hodinárske alebo odevné značky.

Inteligentné hodinky sa vynímajú na zápästiach mnohých technologických nadšencov a v súčasnosti už je aj z čoho vyberať. Nakoniec, do tohto segmentu tiež vstúpili tradičnejšie hodinárske alebo odevné značky.

Na nedávnom veľtrhu IFA 2018 bolo prezentovaných niekoľko nových modelov inteligentných hodiniek, z ktorých niektoré vyzerali a pôsobili naozaj úchvatne. Napriek tomu by sme s horúcou hlavou zatiaľ nenakupovali.

Na mysli máme hlavne tie hodinky, ktoré poháňa operačný systém Wear OS od Google. Kľúčovým problémom niektorých nových inteligentných hodiniek s Wear OS je čipset, resp. platforma, na ktorej sú po technickej stránke postavené.

V prevažnej miere ide o Snapdragon Wear 2100, ktorý má za sebou asi dva a pol roka existencie. Aj hodinky s Wear OS, ktoré boli predstavené len nedávno, poháňa zastaralý čipset. Ak by sme mali menovať, tak sú to napr. Skagen Falster 2, TicWatch Pro alebo módnejšie kúsky značiek Michael Kors či Diesel.

diesel
Nové Diesel On Full Guard 2.5 s priemerom 47 mm

Náhradu za Snapdragon Wear 2100 by sme mali spoznať dnes, poprípade v najbližšom období. Qualcomm konečne predstaví nový čipset pre inteligentné hodinky, ktorý bude výkonnejší, úspornejší, komplexnejší a priamo vytvorený pre potreby nositeľnej elektroniky (športové funkcie, rozmery, váha, dizajn, dlhšia výdrž na jedno nabitie a pod).

Hlavný predstaviteľ spoločnosti Qualcomm, Pankaj Kedia, už naznačil, že inteligentné hodinky rôznych značiek, ale už s novým čipsetom, môžu prísť na trh niekedy počas koncoročného sviatočného obdobia. Oplatí sa preto počkať.

TIP REDAKCIE
Xiaomi sa opäť prekonáva: Xiaomi 11T prichádza na Slovensko, za 499 € získaš špičkový telefón!

Inteligentné hodinky

Samozrejme, Wear OS a sady výrobcu Qualcomm nepredstavujú jedinú možnosť voľby. Vysoko kvalitné inteligentné hodinky spĺňajúce súčasné náročné požiadavky existujú. Poháňajú ich ale iné operačné systémy a procesorové sady.

Takéto hodinky sú napriek tomu kompatibilné s takmer všetkými smartfónmi s OS Android alebo zaradeniami iPhone. Bez ohľadu na Wear OS si tak bezpečne môžete kúpiť napríklad výborné Fitbit Versa alebo Ionic, Galaxy Watch, ktoré sa začínajú predávať aj u nás, či staršie Samsung Gear S3, ktoré vďaka príchodu novej generácie určite zlacnejú.

inteligentne hodinky
Fitbit Versa (FOTO Marek Urban)

Potom sú tu Apple Watch, najpredávanejšie inteligentné hodinky na svete. Novú generáciu by sme mali spoznať o pár dní aj spolu s novými modelmi iPhone. Aj v tomto prípade sa ale oplatí počkať. Minimálne z rovnakého dôvodu, ako pri hodinkách od Samsungu. Staršie verzie môžu zlacnieť.

Pokiaľ je ale vašou cieľovou stanicou práve Wear OS od Google, s kúpou nových inteligentných hodiniek určite ešte pár krátkych mesiacov počkajte.

Total
1
Zdieľaní
Total
1
Zdieľať