iPhone X

6,5″ obor: Jeden z nových iOS smartfónov dostane názov iPhone XS Max

Apple nám už o pár dní prezradí, ako vyzerajú a čo všetko ponúkajú tohtoročné iOS smartfóny. Jedným z nich bude aj iPhone XS Max.

Apple nám už o pár dní prezradí, ako vyzerajú a čo všetko ponúkajú tohtoročné iOS smartfóny. My sme sa však ešte pred samotným predstavením dozvedeli zopár podpultových informácií, ktoré súvisia s ich názvami.

Kalifornské jabĺčko podľa všetkého zabudne na tradičné číslice a namiesto nich začne používať trošku odlišné modelové značenie – rímske čísla.

Vďaka viacerým na sebe nezávislým zdrojom serveru 9to5mac vieme, že by mal 12. septembra okrem 5,8″ iPhone XS uzrieť svetlo aj väčší a lepšie vybavený iPhone XS Max. V oboch prípadoch pôjde o generačných nástupcov za iPhone X. Tretím kúskom bude cenovo najdostupnejší model s 6,1″ LCD displejom, no jeho názov zostáva záhadou.

Model XS Max ponúkne špičkový OLED panel s až 6,5-palcovou uhlopriečkou, čo je až o 0,7-palca viac, ako dnes ponúka jubilejná desiatka. Rovnako ale môžeme očakávať i vynovený čipset A12, ktorý nahradí súčasný A11 Bionic, vrátane vysokej hustoty pixelov (vraj až okolo 500 pixelov na jeden palec) či slušnej 4 GB operačnej pamäte.

TIP REDAKCIE
Samsung POZÝVA: Zopakuje predaj cez live stream, ponúkne zľavu na hodinky aj súťaž o slúchadlá!

Slovo však už zopárkrát padlo aj na integrovanú podporu pre stylus Apple Pencil, aby tak mohla táto high-end novinka konkurovať obávanému Galaxy Note 9 z dielne spoločnosti Samsung. Ten dostal do výbavy 6,4-palcový Super AMOLED displej vrátane vynoveného S Penu s bezdrôtovou technológiou Bluetooth, čo používateľom sprístupnilo úplne nové možnosti, ako je napríklad vzdialené ovládanie hudby alebo stláčanie spúšte fotoaparátu.

Total
21
Zdieľaní
Total
21
Zdieľať