Apple dnes predstaví 6,5“ iPhone: Bude to jeho vôbec najväčší smartfón?

Apple má na dnes pripravenú tlačovú konferenciu, počas ktorej okrem iného predstaví aj trojicu nových iPhonov. Príde najväčší iPhone v histórii?

Apple má na dnes pripravenú tlačovú konferenciu, počas ktorej okrem iného predstaví aj trojicu nových iPhonov. Pôjde o iPhone Xs – priame pokračovanie minuloročného iPhone X, iPhone Xs Max (alebo Plus) s rovnakým výkonom a väčším, 6,5“ displejom a iPhone Xc (alebo Xr) so 6,1“ displejom a len jedným fotoaparátom vzadu.

Firma, ktorá donedávna neuznávala veľké displeje, sa tak púšťa do radu Galaxy Note skutočne prudko. Novinka sa so 6,5-palcovým displejom zaradí medzi tie najväčšie zariadenia na trhu. iPhone Xs Max má mať OLED panel s pomerom strán 19,5:9, čo znamená, že pôjde o podobný panel, aký ponúka iPhone X, len bude väčší. To vnuklo redaktorom servera Phone Arena nápad porovnať očakávanú veľkosť s ostatnými zariadeniami. Bude iPhone Xs Max najväčším smartfónom firmy?

Foto: Phone Arena

Pravdepodobne áno, no bude to tesné. Takmer rovnako veľký je totiž aj iPhone 8 Plus, ktorý však ponúka len 5,5-palcový displej. Zmena dizajnu však spoločnosti umožňuje do podobne veľkého tela telefónu vložiť podstatne väčší zobrazovací panel.

TIP REDAKCIE
Apple má dnes veľký deň: Kde a kedy sledovať predstavenie iPhonov?

To isté sme mohli pozorovať aj pri iPhone X, ktorý je so svojím 5,8-palcovým displejom podobne veľký ako 4,7-palcové iPhony z predchádzajúcich rokov.

Čo hovoríš na tak veľký iPhone? Plánuješ jeho kúpu? Daj nám vedieť v diskusii nižšie!

Total
3
Zdieľaní
Total
3
Zdieľať