Akvizícia aplikácie Shazam ukončená aj s malým bonusom pre užívateľov

Zbohom, reklamy.

0
shazam

Spoločnosť Apple v týchto dňoch definitívne prevzala aplikáciu Shazam, za ktorú zaplatila 400 miliónov dolárov. Prvé informácie o prípadnej kúpe boli zverejnené ešte začiatkom decembra minulého roka.

Aplikácia Shazam je asi najpopulárnejším nástrojom pre identifikáciu hrajúcich skladieb vo vašom okolí. Aplikáciu denne používajú stovky miliónov ľudí, ktorí vďaka nej získajú informácie o skladbách, ich interpretoch a zdrojoch, kde dané hudobné diela okamžite získajú.

Zatiaľ nie je jasné, čo Apple s aplikáciou Shazam zamýšľa. Zatiaľ by mala fungovať tak ako ju poznáme a zostáva aj v obchode Google Play. Bonusom je, že Apple z aplikácie odstráni reklamy a sprístupní prémiové funkcie. Udeje sa tak s prvou veľkou aktualizáciou.

shazam
Shazam

Aplikácia Shazam obsahuje odkazy na hudobné služby Google Play a Amazon. Treba sa pripraviť na to, že Apple bude preferovať odkazovanie na vlastnú hudobnú službu Apple Music.

V každom prípade ale zostáva kľúčová funkcionalita zachovaná pre všetkých užívateľov, pri ktorej nás navyše nebude rušiť zobrazovaná reklama. Aplikáciu Shazam si môžete stiahnuť TU alebo TU (iOS).