Shazam

Akvizícia roka? Apple vraj kupuje aplikáciu Shazam za 400 miliónov dolárov

Kalifornský gigant si podľa všetkého robí zálusk na populárny mobilný softvér, ktorý umožňuje rozpoznávanie nielen pesničiek.

Kalifornský gigant si podľa všetkého robí zálusk na populárny mobilný softvér, ktorý umožňuje rozpoznávanie nielen pesničiek. Viaceré média prišli so správou, že dokončuje posledné kroky veľkej akvizície, aby mohol získať Shazam.

Populárna iOS a Android aplikácia ho však môže stáť 400 miliónov amerických dolárov, píše web TechCrunch. Ten sa odvoláva na bližšie nešpecifikované, ale za to na druhú stranu vraj dobre informované zdroje, pričom web Recode špekuluje, že obe strany vyjdu s obchodom na verejnosť niekedy v priebehu nadchádzajúceho týždňa. Zatiaľ teda hovoríme iba o niečom, čo ešte nebolo oficiálne potvrdené.

Funkcionalita softvéru Shazam poskytuje používateľom veľmi šikovný nástroj, prostredníctvom ktorého sa dá v priebehu niekoľkých sekúnd zistiť konkrétny názov piesne aj jej interpreta z nášho okolia. Rovnako ale dokáže rozpoznať televízne relácie či také filmy, takže nie je čisto iba o hudbe. Apple ju preto zrejme hodlá využiť ako pevný základ pri tvorbe vlastného softvérového riešenia.

TIP REDAKCIE
Google Pixel 6 a Pixel 6 Pro OFICIÁLNE: Konečne smartfóny hodné titulu vlajkovej lode!

Rozšírená realita?

Rovnako existuje pravdepodobnosť, že jabĺčko zaujíma predovšetkým prítomná AR technológia na zobrazovanie špeciálneho reklamného obsahu. Shazam v priebehu roka 2015 predstavil úplne novú a zároveň netradičnú funkcionalitu, aby používatelia aplikácie mohli pomocou fotoaparátu oskenovať kompatibilný kód, po čom pred sebou uvidia, napríklad, takú vizualizáciu špecifického produktu.

Total
17
Zdieľaní
Total
17
Zdieľať