Oppo R17

Prvý smartfón s čipsetom Snapdragon 670 a sklom Gorilla Glass 6 predstavený!

Spoločnosť Corning v minulom týždni oznámila, že ich odolné sklo najnovšej generácie Gorilla Glass 6 bude ako prvý používať smartfón značky Oppo. Slovo o konkrétnom zariadení ale nepadlo, čo nevadí. Dnes sa totižto odohralo jeho oficiálne predstavenie.

Spoločnosť Corning v minulom týždni oznámila, že ich odolné sklo najnovšej generácie Gorilla Glass 6 bude ako prvý používať smartfón značky Oppo. Slovo o konkrétnom zariadení ale nepadlo, čo nevadí. Dnes sa totižto odohralo jeho oficiálne predstavenie.

Sklo Gorilla Glass 6 ako zatiaľ najodolnejšia vrstva výrobcu Corning obopína telo smartfónu Oppo R17. Nemá pritom jediné prvenstvo. Tento smartfón poháňa len nedávno predstavená procesorová sada Snapdragon 670. Okrem toho má smartfón veľmi decentný zárez v displeji, ktorý svojím tvarom pripomína kvapku vody.

Oppo R17 je už od pohľadu sympatickým zariadením, ktoré má odolnejšie sklo ako napr. aktuálne stále horúci a ultra prémiový Samsung Galaxy Note 9. Tomu stačí Gorilla Glass 5.

oppo r17
Oppo

Pripomenieme, že sklo Gorilla Glass 6 je asi dvojnásobné odolnejšie ako predošlá generácia. V kontrolovaných podmienkach vydržalo zariadenie vybavené týmto sklom 15 pádov na tvrdú podložku z výšky jedného metra.

Dobre tiež pôsobí spomínaný čipset Snapdragon 670, ktorý síce podlieza vlajkovú kategóriu, no aj tak má výkonu na rozdávanie. Vyrobený je 10nm technológiou (osem jadier Kryo 360), má grafický čip Adreno 615, LTE modem X12 a viacjadrový AI Engine. Snapdragon 670 je tak jeden z najlepších, ak nie rovno najlepší čipset strednej triedy.

oppo r17

Podľa oficiálnej stránky výrobcu Oppo R17 ponúka až 6,4-palcový displej (zrejme LCD) s FHD+ rozlíšením, ktorý obsadil 91,5 percenta z prednej plochy zariadenia. V obrazovke sa nachádza snímač odtlačkov prstov, aj keď je pravdou, že nejde o najdokonalejšiu ultrazvukovú technológiu.

TIP REDAKCIE
Doogee S98 Pro: Štýlový odolný smartfón s termokamerou už má svoju cenu!

Smartfón má bohatú 8 GB operačnú pamäť, 128 GB interné úložisko a 3500 mAh akumulátor, ktorý sa bleskovo nabije vďaka rýchlemu nabíjaniu známemu ako VOOC. Primárny fotoaparát využíva dva obrazové snímače so 16 Mpx a 5 Mpx rozlíšeniami. Selfie kamera má rozlíšenie až 25 Mpx a svetelnosť f/2.0 (Sony IMX576).

oppo R17

Oppo R17 beží pod taktovkou OS Android 8.1 Oreo, ktorý však prekrýva ázijsky ladené (Xiaomi, Meizu) užívateľské prostredie Color OS 5.2. S aktualizáciou na OS Android Pie sa dá počítať.

Oppo R17

Aj keď Oppo R17 možno pôsobí ako to najlepšie zo strednej triedy, zatiaľ si musíme nechať zájsť chuť. Predaj zariadenia bude zahájený 18. augusta na čínskom trhu. Stanovená cena zatiaľ prezradená nebola, čo sa však v najbližších dňoch zmení. Podľa skúseností by mala byť veľmi priateľská.

oppo R17

Väčší problém predstavuje dostupnosť, ktorá je zacielená iba na ázijské trhy. O expanzii reč zatiaľ nepadla. Ak by aj bol tento model náhodou dostupný v Európe, tak neskôr, možno o niekoľko skôr mesiacov.

Ako-takú šancu na kúpu tak poskytnú medzinárodní online predajcovia, v ponukách ktorých sa môže Oppo R17 objaviť.