Space Force
Space Force

O myšlienke vytvoriť úplne novú divíziu armády Spojených štátov amerických sme už čo-to počuli. Až do týchto dní sme však nepoznali takmer žiadne bližšie informácie. Po novom totiž vieme, že tieto ambiciózne plány hodlajú premeniť na realitu do roku 2020.

V piatok to oznámil sám viceprezident USA. Mike Pence si totiž myslí, že nadišiel ten správy čas, aby sa Amerika pripravila na ďalšie bojisko. Tým je, samozrejme, vesmír, preto pomenujú v poradí už šiestu vojenskú divíziu Space Force.

Jej úlohy v súčasnosti plní americké letectvo Air Force. Keďže sa ale priestoru okolo našej modrej planéty venuje čoraz viac pozornosti a konkurencia vrátane Ruska či Číny ani zďaleka nezaháľa, nezostáva im nič iné, ako čo najrýchlejšie zrealizovať tak významný krok. V opačnom prípade by Amerika mohla prísť o jedinečnú príležitosť začať „dominovať medzi hviezdami“.

S myšlienkou vytvoriť Space Force prišla administratíva súčasného amerického prezidenta Donalda Trumpa. Nie, že by sa o tom nehovorilo aj predtým, no rozhodne nie s takou vážnosťou, ako v týchto dňoch.

Vznik novej divízie armády USA nastane podľa slov viceprezidenta do roku 2020. Momentálne prebieha výber loga a analýza personálnych potrieb, aby boli v obraze, čo všetko budú na dosiahnutie vyššie spomínaného ambiciózneho cieľa potrebovať.