Samsung Galaxy Tab A 10.5″ oficiálne: Multimediálny stroj pre celú rodinu za skvelú cenu

Kvalitné zábavné funkcie, teraz za dostupnú cenu.

0
Samsung Galaxy Tab A 10.5
Samsung Galaxy Tab A 10.5"

Spoločnosť Samsung Electronics dnes uviedla na trh nový tablet Samsung Galaxy Tab A 10.5, ktorý vás a vašu rodinu zabaví doma aj na cestách.

Galaxy Tab A 10.5″ ponúka nové možnosti zábavy pre celú rodinu, vylepšené zvukové i obrazové funkcie a je ideálnym zariadením, na ktorom si doma aj na cestách vychutnáte svoje obľúbené filmy. Tablet Samsung Galaxy Tab A 10.5 bude na slovenskom trhu dostupný v polovici októbra 2018 v čiernej a šedej farbe. Odporúčaná maloobchodná cena bude 389 € za LTE verziu a 315 € za WiFi verziu.

Či už sa povaľujete na gauči, alebo si užívate dlhú cestu s rodinou, Galaxy Tab A 10.5″ dokáže baviť vás aj vaše deti celé hodiny. Vďaka rozšírenej konektivite, ktorú zaisťujú nové funkcie ako SmartThings spoločnosti Samsung, nebolo riadenie chodu vašej domácnosti nikdy jednoduchšie.

Samsung Galaxy Tab A 10.5"
Samsung Galaxy Tab A 10.5″
Samsung Galaxy Tab A 10.5"
Foto: Samsung

Sme veľmi radi, že vám môžeme predstaviť Samsung Galaxy Tab A 10.5, najnovší prírastok v sortimente tabletov, ktoré dokážu celej vašej rodine zjednodušiť a spríjemniť život, uviedol Jason Lee, riaditeľ a vedúci skupiny Tablet Product Strategy divízie Mobile Communications spoločnosti Samsung Electronics. Galaxy Tab A 10.5“ dokonalým doplnkom modernej domácnosti a ponúka svieži dizajn, vylepšené možnosti rodičovskej kontroly a nové možnosti konektivity.

Samsung Galaxy Tab A 10.5″: Multimediálny stroj

S prístrojom Galaxy Tab A 10.5“ môžu priatelia a rodina sledovať filmy, hrať hry, počúvať hudbu alebo spoločne surfovať po internete. To všetko na 10,5-palcovom displeji, ktorý ponúka vďaka užšiemu rámiku veľkorysý pomer zobrazenia 16:10, pričom vzhľad tabletu nadväzuje na trend doposiaľ známy skôr u telefónov, kedy displej pokrýva väčšinu prednej strany a prináša tak beztlačidlovú elegantnú plochu.

V každom rohu tabletu je vstavaný reproduktor s podporou priestorového zvuku Dolby Atmos, ktorý premieňa mobilnú zábavu vďaka efektnému zvuku, ktorý sa nesie všade okolo vás.

Samsung Galaxy Tab A 10.5″: Rodičia môžu byť bez obáv

Samsung Galaxy Tab A 10.5“ taktiež dáva rodičom možnosť mať pod kontrolou obsah, ku ktorému pristupujú ich deti, i čas, ktorý s tabletom strávia. Umožňuje to režim Kids, čo je rozhranie tabletu Samsung určené špeciálne pre deti a navrhnuté tak, aby učenie a zábava boli jednoduché, bezpečné a atraktívne.

Tento režim obsahuje detský prehliadač Kids Browser, Galaxy Apps for Kids a osem bezplatných aplikácií pre deti od obľúbených značiek, medzi ktoré patria napríklad Lego Ninjago, Lego Batman alebo Toca Hair Salon 3.

Rodiny môžu na tablete Galaxy Tab A 10.5“ využiť aj viac užívateľský režim a vytvárať na jednom zariadení rôzne účty, napríklad jeden účet pre dieťa a samostatné účty pre rodičov – pre maximálne využitie tabletu.

Pre uloženie všetkého potrebného môžete využiť internú pamäť s veľkosťou 32 GB, prípadne pamäť rozšíriť pomocou microSD karty s kapacitou až 400 GB. A vďaka zvýšenej kapacite batérie 7 300 mAh s funkciou rýchleho nabíjania vám tablet vydrží pri všetkých aktivitách omnoho dlhšie.

Samsung Galaxy Tab A 10.5"
Samsung Galaxy Tab A 10.5″

Samsung Galaxy Tab A 10.5″: Všetko na jednom mieste

Vďaka vylepšeným možnostiam konektivity, ktoré Samsung Galaxy Tab A 10.5“ ponúka, neboli správa rodiny a domácnosti nikdy jednoduchšie. Nástenka Always On Daily Board od spoločnosti Samsung prináša súhrn všetkých informácií, ktoré každodenne potrebujete – to všetko na jednom mieste, kde máte o všetkom jednoduchý prehľad, vrátane informácií o čase, údajov z kalendára, predpovedi počasia či knižnice digitálnych fotografií.

Vďaka podpore technológie SmartThings, môžu teraz používatelia prostredníctvom rodinného tabletu Galaxy Tab A 10.5“ taktiež jednoducho ovládať celú domácnosť. Domáce spotrebiče pripojené cez aplikáciu SmartThings môžete teraz ovládať jedným dotykom. Či už ukladáte vaše deti spať alebo potrebujete v priebehu daždivého dňa trochu prikúriť, funkcia pre riadenie inteligentnej domácnosti vám jednoducho umožní mať vašu pripojenú domácnosť pod kontrolou.

Nástenka Always on Daily Board vynikne pri prepojení tabletu s príslušenstvom v podobe Nabíjacej stanice POGO. Samotný tablet tak spoľahlivo ochráni Polohovacie puzdro.

Samsung Galaxy Tab A 10.5”: Špecifikácia

DISPLEJ 10,5” WUXGA (1920×1200) TFT LCD
CHIPSET Qualcomm® Snapdragon ™ 450 osemjadrový (1,8 GHz)
PODPORA LTE LTE kat. 6
PAMÄŤ 3 GB + 32 GB, microSD až do 400 GB
FOTOAPARÁT 8 Mpx AF + 5 Mpx s bleskom
PORTY USB 2.0 (typ C)
SENZORY Akcelerometer, kompas, gyroskop, RGB, Hallov senzor
BEZDRÔTOVÉ PRIPOJENIE Wi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac, Wi-Fi Direct, Bluetooth® 4.2
GPS GPS + GLONASS + BeiDou
ROZMERY, HMOTNOSŤ 260,0 x 161,1 x 8,0

529g (Wi-Fi), 534g (LTE)

BATÉRIA 7 300 mAh
OS/UPGRADE Android 8.1
VIDEO Nahrávanie: FHD pri 30 fps

Prehrávanie: FHD pri 60 fps