Štuple Swings

Na populárnom crowdfunding webe sa objavil ďalší ambiciózny projekt, ktorý má za úlohu priniesť jedinečne prevedené štuple do uší. Slúchadlá Swings možno na prvý pohľad vyzerajú ako bežné náušnice, ich konštrukcia však skrýva elektroniku, vďaka ktorej dokážu reprodukovať zvuk priamo do našich uší.

Používateľ sa preto nemusí obávať, že by mu pri rýchlejšom pohybe, napríklad počas takého behu, náhodou niekde vypadli. Oba kúsky bez jediného drôtu stačí iba pripnúť o ucho s dierkou a od toho momentu sú pripravené do ostrej akcie. Audio produkt od spoločnosti Scandi Electronics je teda primárne určený pre ženy.

Hardvérová výbava kombinuje Bluetooth 5.0, mikrofón, technológiu na rušenie šumu, dotykové ovládanie, pohybový senzor a akumulátor s výdržou 5 hodín. Originálna prenosná krabička má ale tiež jeden, a to znamená 24 hodín výdrže navyše. Keď tam slúchadlá odložíme, automaticky začne prebiehať nabíjanie.

Výrobca chce prostredníctvom webu Kickstarter vyzbierať 200 000 dolárov, aby mohol Swings jedného dňa priniesť na pulty. Finančné prostriedky totiž použije ako na výrobu, tak aj na nevyhnutnú logistiku do obchodov. Do konca projektu zostáva niečo cez 40 dní, pričom mu na konte momentálne svietia približne štyri tisícky.

Ti, ktorí podporia projekt sumou 179 dolárov, získajú pár bežnej verzie štupľov. Ak si však niekto trošku priplatí, nadobudne verziu, kde sú prítomné kamene od Swarovski. Tá vychádza na 349 dolárov.

Slúchadlá Swings