Nová generácia inteligentných hodiniek od Samsungu bude iná

3
galaxy watch
Foto: CNET

Samsung sa chystá v blízkej dobe predstaviť novú generáciu inteligentných hodiniek, čo naznačujú čoraz presnejšie dohady a špekulácie. Samsung nahradí model Gear S3 z roku 2016 niečím novým.

Zatiaľ nie je známe, kedy budú nové inteligentné hodinky predstavené. Uvažuje sa nad spoločnou premiérou s Galaxy Note 9, ale aj o samostatnom podujatí. Je viac ako možné, že nový typ neponesie očakávané označenie Gear S4.

Čoraz častejšie sa skloňuje pomenovanie Samsung Galaxy Watch, ktoré by bolo skvelé. Lepšie by korešpondovalo s označeniami smartfónov, ku ktorým majú inteligentné hodinky blízko. Nakoniec, Samsung si toto označenie stihol ošetriť registrovanou ochrannou známkou. Dokument patentového úradu si môžete pozrieť TU.

Druhá veľká zmena sa môže týkať operačného systému. Súčasné inteligentné hodinky a televízory poháňa operačný systém Tizen. Je veľká šanca, že Samsung presedlá na Google Wear OS, donedávna ešte známy ako Android Wear.

galaxy watch
Samsung Gear Sport na minuloročnom podujatí IFA 2017

Spolu s novým operačným systémom by mal prísť aj nový spôsob interakcie, resp. ovládania hodiniek. Otočná luneta, ktorou disponuje model Gear S3 a Gear S2 sa stretla s pozitívnymi užívateľskými ohlasmi. Mechanický element umožňuje rýchly a pohodlný prístup k rôznym funkciám a nastaveniam hodiniek.

Samsung Galaxy Watch, ak ich tak predbežne nazveme, už otočnú korunku mať nebudú. Či ju Samsung nahradí gestami, hardvérovými tlačidlami v konštrukcii alebo niečím iným momentálne nevieme.

galaxy watch
Hodinky Samsung Galaxy S3

Áno, plnohodnotné inteligentné hodinky majú pre mnohých neuspokojivú výdrž na jedno nabitie. Nie, nová generácia smart hodiniek Samsung to nezmení. Predsa len ale vydržia na jedno nabitie dlhšie.

Tzv. PLP technológia umožní na základný plošný spoj umiestniť viacero komponentov v rozumnejšej architektúre s menšími rozmermi. Viac miesta tak zostane pre batériu, ktorá má mať 470 mAh.

TIP REDAKCIE
Galaxy S10 a S10 Lite a S10+: Poznáme ceny, nebude to lacné!

Ak sa zatiaľ výsostne neoficiálne informácie potvrdia, už onedlho môžeme vidieť jedny z najlepších, ak nie najlepšie inteligentné hodinky pre bežných užívateľov. Aktívni športovci a čistokrvní dobrodruhovia by ale (zatiaľ) nemali odvracať zrak od modelov Garmin, Suunto, Casio Pro Trek a im podobným produktom.