Android Wear, teda teraz už Wear OS, sa zdal byť pokusom spoločnosti Google o dostanie sa na trh s nositeľnými technológiami. Zariadenie sa však nanešťastie pre Google nestalo takým trhákom, ako bolo očakávané. Aby teda gigant znovu nakopol svoju platformu, rozhodol sa softvér premenovať z Android Wear na už spomínaný Wear OS.

Týždeň pred veľtrhom Baselworld

Novinku sa rozhodol Google oznámiť krátko pred veľtrhom Baselworld, najväčším veľtrhom hodinárskeho priemyslu, ktorý sa bude konať budúci týždeň v meste Bazilej vo Švajčiarsku. Je viac než pravdepodobné, že sa o týždeň staneme svedkami predstavenia nových inteligentných hodiniek od Google, ktoré by mohli posunúť spoločnosť o krok ďalej k cieľu dostať sa medzi najväčších výrobcov nositeľných zariadení.

FOTO: 9to5Google

O svoj pohľad na vec sa podelil aktivista Greg McKelvey zo spoločnosti Fossil: „Veľké množstvo našich zákazníkov sú používatelia systému iOS.“ Premenovanie značky by malo taktiež zaistiť, aby každý vedel, že Wear OS má dvere otvorené pre všetkých.

TIP REDAKCIE
Google potvrdzuje: Služba Play Music bude definitívne odstavená do konca tohto roka

Google si nárokuje na pôdu Apple

Nové meno však nemusí stačiť, no určite to gigantovi a jeho početným partnerom pomôže nárokovať si na pôdu smartwatchov, ktorej teraz dominuje Apple.

FOTO: Apple

V septembri minulého roku analytici tvrdili, že Apple predal až 33 miliónov hodiniek Apple Watch, čo je zdrvjúce a hlavne omnoho väčšie číslo oproti 10 miliónom hodiniek Android Wear, ktoré predal Google.