Samsung otvoril najväčšiu fabriku na výrobu smartfónov na svete, sídli v Indii

Samsung otvoril gigantickú fabriku schopnú vyrobiť 120 miliónov zariadení ročne.

0
samsung galaxy S9
Samsung Galaxy S9+

Kórejský Samsung sa nachádza v top trojke najväčších výrobcov smartfónov na svete, čo si vyžaduje náležité výrobné kapacity. Napríklad novú fabriku, ktorú Samsung otvoril v zaľudnenej a stále sa rozvíjajúcej Indii.

Fabrika je vôbec najväčšou na svete, čo sa produkcie inteligentných mobilných telefónov týka. Obrovský „stroj na smartfóny“ po rozšírení zaberá 141 tisíc metrov štvorcových a ak by ste ho hľadali, našli by ste ho v meste Noida.

Indická lokácia nie je náhodná. Samsung má na indickom trhu s inteligentnými mobilnými telefónmi významný podiel. Na indickom trhu sa najlepšie darí značkám Samsung a Xiaomi.

samsung
Fabrika bola oficiálne otvorená dnes. Symbolicky ju otvorili indický minister Narendra Modi a juhokórejský prezident Moon Jae-in (Sunil Ghosh / Hindustan Times)

Dopyt po smartfónoch bude na tomto trhu do budúcnosti rásť, čo má pokryť nová fabrika. Tá je schopná chrliť desiatky miliónov kusov smartfónov. Maximálna kapacita sa môže zastaviť až na 120-tich miliónoch vyprodukovaných zariadení ročne.

TIP REDAKCIE
Xiaomi v Indii naďalej rastie: Ovládol takmer tretinu tamojšieho trhu so smartfónmi

K tejto méte sa ale bude Samsung dostávať postupne, v najbližších troch rokoch, čo si tiež vyžiada postupný nábor asi 5 000 zamestnancov. Samozrejme, ak to podmienky na trhu dovolia.