Nové farby
Očakávané farby nových iPhonov (FOTO via 9to5mac.com)

Vyzerá to tak, že kalifornské jabĺčko obohatí farebnú paletu, ktorá prislúcha k iPhonom, o tak trošku netradičnú trojicu. Renomovaný Apple analytik totiž predpokladá, že tento rok budeme mať na výber zo zlatej, červenej, modrej a dokonca aj oranžovej farby.

Tá prvá je síce dostupná už dnes, no iba v rámci špeciálnej limitovanej edície výrobcu na boj s AIDS, čiže je k dispozícii veľmi obmedzené množstvo kusov. Ak však nepočítame plastový iPhone 5c, tak modrá, oranžová a dokonca ani zlatá tu ešte nebola, a to môže prilákať naozaj slušnú kôpku potenciálnych záujemcov.

Za touto zaujímavou informáciou stojí analytik Ming-Chi Kuo, čiže jej možno ako-tak dôverovať. Čo sa týka detailov, tak 6,5-palcový OLED kúsok (generačný nástupca iPhone X s podobne astronomickou cenovkou) vraj ponúkne čierne, biele a zlaté farebné prevedenie, zatiaľ čo markantne lacnejší 6,1-palcový LCD kúsok šedé, biele, modré, červené a oranžové.

Predstavenie tohtoročnej iOS nádielky prebehne už tradične počas septembra. Presný dátum prezradí až očakávaná pozvánka pre média.