TOP 5: MMORPG hry, pri ktorých môžeš pohodlne presedieť upršané letné dni!

Určite poznáš ten pocit, keď by si aj vybehol von s kamarátmi, no počasie vonku má úplne iný názor. Práve vtedy môžeš využiť širokú škálu kvalitných hier, medzi ktorými nájdeš samozrejme aj premakané a populárne MMORPG, o ktorých si dnes niečo povieme.

Určite poznáš ten pocit, keď by si aj vybehol von s kamarátmi, no počasie vonku má úplne iný názor. Práve vtedy môžeš využiť širokú škálu kvalitných hier, medzi ktorými nájdeš samozrejme aj premakané a populárne MMORPG, o ktorých si dnes niečo povieme.

Dúfam teda, že ti tento zoznam piatich žrútov času vnukne nejaký ten nápad a že si vybraný herný zážitok naplno vychutnáš!

5. RuneScape

Pokiaľ si dlhodobý fanúšik herného žánru MMORPG, určite poznáš RuneScape – hru zasadenú do fantasy sveta, ktorá si vyslúžila titul najpopulárnejšej 3D browser hry na svete.

RuneScape vyšiel už v roku 2001, no odvtedy si prešiel mnohými väčšími aj menšími zmenami. Napriek tomu má však táto herná pecka omnoho menšie požiadavky na tvoj stroj, než ktorákoľvek iná hra na tomto zozname.

V RuneScape si môžeš vytvoriť postavu, ktorej vzhľad a meno môžeš precízne prispôsobiť svojmu vkusu. Po tomto, celkom náročnom, úkone sa však môžeš naplno ponoriť do obrovského sveta plného nebezpečných príšer, zaujímavých úloh a neprebádaných končín. Okrem nemilosrdného zabíjania o objavovania sveta sa však môžeš venovať až 24 zručnostiam, medzi ktoré patrí napríklad rybolov, mágia, náboženstvo či ťažba.

Pokiaľ teda nie si príliš náročný na grafiku a hľadáš obrovské MMORPG s tonou obsahu, toto môže byť správna voľba pre teba.

4. Star Wars: The Old Republic

Druhú priečku od konca zaujala MMORPG hra z dieľne BioWare, ktorá však bola financovaná spoločnosťou LucasArts a vyšla 20. decembra 2011.

SWTOR, ako hru volajú jej hráči, funguje na podobnom princípe ako World of Warcraft. Po prihlásení do hry sa môžeš okamžite vrhnúť na tvorbu svojho unikátneho hrdinu, s ktorým budeš plniť nespočetne veľa úloh, dosahovať nové úrovne, plieniť dungeony, odhaľovať premakaný príbeh a mnoho ďalšieho. Celkovo je dostupných približne 10 rás – Chiss, Cyborg, Human, Miraluka, Mirialan, Rattataki, Sith Pureblood, Twi’lek, Zabrak a Cathar. Práve tu však nastáva problém.

Hra má totiž dva režimy, jeden pre platiacich a druhý pre neplatiacich hráčov. Platiaci hráči si môžu pochopiteľne vychutnávať hru bez obmedzenia a hrať za všetky dostupné rasy a povolania. Pri neplatiacich je tomu úplne inak. “Free hráči” si v SWTOR môžu zahrať len za 3 z vyššie uvedených dostupných rás – Human, Zabrak a Cyborg. Toto však, žiaľ, nie je jediné obmedzenie, ktorým trpia hráči, ktorým sa za hru nechce platiť.

Odložme však teraz obmedzenia bokom. V SWTOR môžeš reprezentovať jednu z dvoch frakcií. Jednou je Galactic Republic, ktorá ti ponúka na výber z celkovo 4 povolaní – Jedi Consular, Jedi Knight, Smuggler a Trooper.

Druhou frakciou je Sith Empire, ktorú môžeš, rovnako ako tú prvú, reprezentovať za 4 povolania – Bounty Hunter, Imperial Agent, Sith Warrior a Sith Inquisitor.

Ak si milovník Star Wars a chceš si zahrať akčné MMORPG, ktoré ti ponúka tisícky hodín zábavy, určite daj SWTOR šancu. Jediným problémom sú tu naozaj len obmedzenia neplatiacich hráčov, ktoré, pokiaľ do hry nechceš investovať, ti môžu pripadať cez čiaru. Ak však nemáš problém do SWTOR vraziť peniaze, určite nebudeš sklamaný.

3. The Lord of the Rings Online

Ďalšou MMORPG peckou nemôže byť predsa nič iné, ako starý známy titul The Lord of the Rings Online, inak známy pod skratkou LOTRO.

Hra debutovala už pred viac ako 11 rokmi, teda presnejšie, 24. apríla 2007. Ako aj v predošlých hrách, tak aj v LOTRO máš možnosť vytvoriť si unikátnu postavu, ktorú si môžeš rôznymi spôsobmi upraviť podľa tvojich jedinečných predstáv. Dostupné sú presne 4 rasy – Hobbit, Elf, Man a Dwarf.

Čo sa týka povolaní, tých je tu viac než dosť. Svoje dobrodružstvo môžeš totiž začať ako Champion, Guardian, Hunter, Burglar, Captain, Minstrel a Lore-master, Rune-keeper, Warden alebo Beorning.

Podobne ako v RuneScape, aj v LOTRO máš dostupné rôzne profesie, ktoré ti pomáhajú svoju postavu vylepšovať a celkovo ti dokážu “pomôcť” stráviť pri hre niekoľko desiatok až stoviek hodín navyše. Máš na výber z dvoch druhov profesií, z čoho jeden sa zameriava na klasické zbieranie surovín, ktoré následne využiješ v tom druhom druhu profesií. Profesie v tomto druhu ti totiž umožňujú z nazbieraných materiálov vyrábať mocné vybavenie, elixíry a mnoho ďalších užitočných pomôcok, ktoré sa ti “tam vonku” môžu náramne hodiť.

Pokiaľ teda nevieš, aké MMORPG si zahrať a si naozaj vášnivý fanúšik filmovej alebo knižnej série Pán prsteňov, určite si túto fantasy pecku s naozaj premakaným príbehom a gigantickým svetom čakajúcim na teba, stiahni a naplno si ju vychutnaj.

TIP REDAKCIE
Lamborghini končí so spaľovákmi, do budúcnosti plánuje úplný prechod na elektromotory

2. Drakensang Online

Pre niektorých môže byť celkom šok, že pôvodne prehliadačová hra sa ocitla na druhom mieste tohto rebríčka. Prečítaj si však niekoľko odôvodnení, prečo si táto herná lahôdka v štýle Diablo III toto miesto naozaj zaslúži.

DO vyšiel 19. novembra 2011, keď si si ho mohol zahrať priamo v internetovom prehliadači. Dnes je tomu však inak a hru si musíš stiahnuť, keďže si za 7 rokov prešla naozaj obrovskými zmenami (v dobrom slova zmysle).

Svoje dobrodružstvo vo svete naozaj prešpikovanom príšerami, zaujímavými úlohami, dungeonami, nebezpečenstvom a pohlcujúcim príbehom, môžeš začať ako Lesný bežec, Paromechanikus, Rytier Draka alebo Čarodejník kruhu. Áno, v tejto hre ako jedinej na tomto zozname máš povolanie priradené k rase. Môžeš si však postavu ľubovoľne prispôsobiť a taktiež vybrať jej pohlavie. Po tom, ako si svojho hrdinu vytvoríš, sa môžeš vydať na dobrodružstvo, ktoré “končí” 55. úrovňou. Síce sa ti maximálna úroveň 55 môže zdať málo, ale ver, že to naozaj nejaký ten čas trvá.

Prečo si teda Drakensang Online vyslúžil na tomto zozname druhé miesto? Hra bola od samého začiatku braná ako obyčajná “browserovka”, ktorá sa nikdy nemôže zaradiť medzi skutočných MMORPG velikánov. Bigpoint, tvorca hry, to však nenechal len tak, zapracoval a podarilo sa mu DO zdokonaliť na takú úroveň, že ho ľudia začínajú porovnávať s už spomínaným Diablo III. Popri toľkých zmenách, nových datadiskoch a získanej popularite si však hra stále zachovala svoje charakteristické črty, ako je napríklad grafický dizajn či playstyle.

1. World of Warcraft

Určite si aspoň trochu očakával, že sa World of Warcraft ocitne na prvom mieste tohto zoznamu a úprimne sa tomu ani nemôžeme čudovať. Prvýkrát bol tento už takmer 14 rokov starý MMORPG veterán vydaný 23. novembra 2004, čo je samo o sebe indikátor toho, že tvorca hry, Blizzard Entertainment, mal naozaj kopu času napraviť všetko, v čom hra na začiatku zaostávala.

A je to pravda. World of Warcraft si v priebehu dlhých 14 rokov spustilo viac ako 100 miliónov ľudí z takmer všetkých kútov sveta a to dokonca aj vrátane Antarktídy.

Od roku 2004 bolo do hry pridaných až 6 rozšírení (The Burning Crusade, Wrath of the Lich King, Cataclysm, Mists of Pandaria, Warlords of Draenor a Legion), pričom sa práve teraz čaká na siedme (Battle for Azeroth).

Presuňme sa však priamo do hry. Ako je už v každom jednom MMORPG známym zvykom, môžeš si vo WoW vytvoriť vlastnú postavu, s ktorou sa následne vydáš na dobrodrúžstvo naprieč naozaj rozsiahlymi, nebezpečnými a briliantne spracovanými svetmi (áno, je ich viac).

Ako aj v SWTOR, aj vo WoW môžeš reprezentovať jednu z dvoch frakcií – Horda a Aliancia. Obidve majú pod sebou 7 rás, pričom jedna z nich je od začiatku hry až po 10. úroveň neutrálna.

Alianciu reprezentujú Human, Dwarf, Night Elf, Gnome, Draenei, Worgen a spomínaná “jedna z nich” – Pandaren. Hordu naopak reprezentujú Orc, Undead, Tauren, Troll, Blood Elf, Goblin a rovnako ako aj Alianciu – Pandaren.

Čo sa povolaní týka, tých je tu viac než dosť. Je však radostné vidieť, že každá jedna z nich je aj po tých dlhých rokoch stále unikátna či už v oblasti príbehu, náročnosti alebo playstylu. Azeroth, Outland či Draenor môžeš teda ochraňovať ako Warrior, Paladin, Hunter, Rogue, Priest, Death Knight, Shaman, Mage, Warlock, Monk, Druid alebo Demon Hunter, ktorý sa k už predtým početnej skupine hrateľných povolaní pridal s predstavením momentálneho datadisku – Legion.

Svet vo WoW, ako už isto vieš, je naozaj gigantický. Či už sa v hre rozhodneš plieniť dungeony a raidy, plniť úlohy, vylepšovať profesie (napr. rybárčenie, kováčstvo, alchýmia), získavať achievementy (špeciálne úspechy v hre) alebo len jednoducho objavovať krásy Azerothu, Outlandu a Draenoru, môžeš si byť viac než istý, že v pohlcujúcom svete World of Warcraft stráviš naozaj tisícky a tisícky hodín.

Dúfam, že ti tento pomerne dlhý zoznam vnukol nejaký ten nápad a že sa po prečítaní ľahšie rozhodneš, ktorej hre venuješ svoj drahocenný čas.

Total
1
Zdieľaní
Total
1
Zdieľať