Tesla Model X
Tesla Model X (FOTO: Tesla)

Americká Tesla, ktorá sa zaoberá výrobou nielen technologicky pokročilých elektromobilov, má pred sebou tvrdú reštrukturalizáciu. V rámci týchto zmien príde o svoje miesto až niekoľko tisícok zamestnancov.

Elon Musk však tvrdí, že iná možnosť neexistuje. Spoločnosť je vraj v týchto dňoch neefektívna, preto im nezostáva nič iné, ako prepustiť približne 9 percent z celkovej pracovnej sily. Výrobu súčasných modelov a ani vývoj tých nadchádzajúcich to ale vraj žiadnym spôsobom neovplyvní.

Informácie o reštrukturalizácii vyšli na povrch vďaka uniknutému internému e-mailu priamo od vyššie spomínaného zakladateľa a zároveň i šéfa spoločnosti Tesla, píše The Verge.

„K týmto rozhodnutiam sme dospeli po vyhodnotení kritickosti každej jednej pozície, či môžu byť špecifické pozície vykonávané efektívnejšie a produktívnejšie, a po posúdení špecifických schopností a zručností každého jedného jednotlivca v spoločnosti,“ uviedol Musk v elektronickej pošte pre zamestnancov, pričom dodal, že „Tesla ponúkne v záujme minimalizovania dopadu tučné odstupné platy vrátane príležitosti nadobudnúť akcie.“