FOTO: Nathan Cowley - Pexels.com

Google kalendár získava ďalšiu akutalizáciu len v krátkom slede po tej predchádzajúcej. Tentokrát sme sa však dočkali vylepšenia, ktoré by určite nikto z nás nikdy nechcel využiť.

Bohužiaľ, Google musí myslieť naozaj na všetko. Odteraz, keď každý jeden pozvaný človek odmietne zúčastniť sa na tebou vytvorenej udalosti, aplikácia ťa upozorní a následne ti ponúkne 3 varianty, čo robiť ďalej.

Prvýkrát sa o funkcii hovorilo ešte na začiatku tohto mesiaca, ako o súčasti G Suite. Od tej doby sa zmenilo v podstate len to, že teraz ju už môžeme nájsť aj v Android aplikácii.

FOTO: Android Police

Máš 3 možnosti

Keď teda všetci tebou rozposlané pozvánky na udalosť odmietnu, nájdeš si v aplikácii pri danej udalosti malú (depresívnu) ikonku výkričníka. Ťuknutie na ňu otvorí menu, z ktorého si môžeš vybrať jednu z možností, ako s danou udalosťou naložiť:

  • Zrušiť udalosť: Ako organizátor budeš mať tú možnosť udalosť jednoducho vymazať. Všetci pozvaní si ju následne budú môcť odstrániť zo svojho kalendára
  • Presunúť udalosť: Po vybratí tejto možnosti budeš môcť presunúť udalosť na iný termín manuálne alebo pomocou funkcie „Find a Time“.
  • Skryť udalosť: Kým udalosť nepresunieš na iný termín, používatelia budú mať možnosť vo svojom kalendári schovať jej indikátor.