Jeden z renderov s možnou podobou Note 9

Internetom začali kolovať čerstvo uniknuté špecifikácie vrátane technológií, ktoré budú súčasťou už netrpezlivo očakávaného phabletu. Samsung Galaxy Note 9 zrejme predsa len dostane 512 GB úložisko vrátane až 8 GB operačnej pamäte RAM, aby tak uspokojil aj toho najnáročnejšieho zákazníka.

Táto hi-tech novinka do našich rúk opäť ponúkne hardvér, aký v týchto dňoch neponúka žiadny iný konkurenčný kúsok. Teda aspoň tak tvrdí jedno veľmi známe meno z mobilného priemyslu.

Vďaka kontaktu Eldara Murtazina s fungujúcim prototypom máme teraz jedinečnú príležitosť spoznať značnú časť výbavy nástupcu za minuloročný Galaxy Note 8, ktorý pokračuje v číslovaní. O niečom sme doteraz ani len netušili, niečo sa nám zase potvrdilo. Dobrým príkladom je kapacita akumulátora (až 4 000 mAh), premiestnenie snímača odtlačkov či vyššie spomínaná RAMka.

To, o čom médiá takmer vôbec nepísali, je napríklad inteligentné pero S Pen a pridanie podpory pre bezdrôtovú technológiu Bluetooth. Taká vymoženosť poskytne používateľovi príležitosť odomykať smartfón na diaľku, píše GSMArena. Tam to však ani zďaleka nekončí, pretože vraj pôjde o jedno z najväčších vylepšení, aké toto unikátne príslušenstvo za posledné roky dostalo.

Technologické kuloáre spomínajú hneď viacero „funkcií diaľkového ovládania“, no bližšie detaily momentálne nepoznáme.

Krajšie prostredie, lepší foťák

Nejaké vylepšenia vraj súvisia i s používateľským prostredím Samsung Experience, ktoré nahradilo kontroverzný TouchWiz. Tie nie sú tentokrát funkčné, ale vizuálne, čiže možno očakávať drobnejšie zmeny v dizajne.

A nezabudli ani na displej alebo hlavný fotoaparát, kde vraj nastalo tiež zopár menších vylepšení, aby posunuli kvalitu záberov na trošku vyššiu úroveň. Jedným z nich je vraj aj schopnejšia optická stabilizácia obrazu. Čo sa týka zobrazovacieho panelu, tak tomu zlepšili čitateľnosť na priamom slnku.

Samsung nám Galaxy Note 9 ukáže už o pár týždňov v americkom New Yorku. Mediálne podujatie Unpacked náplanovali na 9. augusta.

TIP REDAKCIE
LG si necháva patentovať smartfón so skladacím i rolovateľným displejom

Po spustení predaja by sme mali mať na výber až z troch rôznych konfigurácií. Tú najvyššiu tvorí vyššie spomínaná kombinácia 8 GB / 512 GB, strednú 6 GB / 256 GB a tú najnižšiu a zároveň aj cenovo najdostupnejšiu tá istá operačná pamäť, no iba 128 GB úložisko.