iPhone X
iPhone X s OLED displejom od Samsungu (FOTO Lukáš Zachar)

Ak sa potvrdí informácia, že spoločnosť LG ukradla spoločnosti Samsung časť dodávok panelov pre kalifornské jabĺčko, mobilný priemysel zrejme čaká menšie zemetrasenie. Lepšie povedané ceny OLED displejov, pretože tie môžu v takom prípade celkom slušne klesnúť.

A s nimi potom celkom logicky klesnú aj súčasné cenovky high-end smartfónov, kde je táto čoraz populárnejšia zobrazovacia technológia k dispozícii. V konečnom dôsledku je teda víťazom sám spotrebiteľ, nie niektorý zo spomínaných výrobcov.

OLED kúsky, ktorých sa to týka, súvisia s nadchádzajúcou generáciou iPhonov. Novinky by mali byť predstavené v septembri, takže je už teraz potrebné pripraviť výrobné procesy jednotlivých súčiastok, aby boli na montážnej linke, odkiaľ potom iOS smartfóny putujú na pulty, v ten správny čas.

Načasovanie úniku nie je teda žiadna náhoda. Kto však za ním stojí?

Spočiatku iba 4 milióny

Za zverejnením týchto informácií stojí server Bloomberg, ktorý ich nadobudol od bližšie nešpecifikovaného zdroja z príslušného odvetvia. Vďaka tomu sme sa dozvedeli aj to, že Apple očakáva od LG približne 4 milióny displejov, píše AndroidAuthority.

Postupom času, samozrejme, ešte nejaký ten milión pribudne, no zo začiatku nepôjde o nič veľké. Jabĺčko zrejme chce byť isté, že dostane takú úroveň kvality, akú od svojich dodávateľov i požaduje.