Mavericks: Proving Grounds

Ambiciózne vývojárske štúdio, ktoré v súčasnosti tvorí okolo štyroch desiatok ľudí, začne ešte tento rok konkurovať dvom battle royale hitom. Aby však mohli v neľútostnom konkurenčnom prostrední aj uspieť, musia priniesť niečo, čo PUBG a ani Fortnite neponúka.

Preto bude ich nadchádzajúce dielo s názvom Mavericks: Proving Grounds pozostávať z až 10 x 10 kilometrov veľkej mapy, kde si to medzi sebou rozdá na život a smrť nie 100, ale rovno 1 000 hráčov v päťčlenných tímoch. Taká možnosť ale príde až trošku neskôr, spočiatku bude v jednom ringu od 200 do 400 ľudí.

Štúdio Automaton, ktoré sídli v anglickom meste Cambridge, sľubuje striedanie dní a nocí, zničiteľné budovy v štýle Rainbow Six: Siege vrátane realistického ohňa, ktorý môže postupom času pohltiť drvivú väčšinu pevniny, čo výrazne zmenší bojové pole, píše Engadget. A ak si niekto náhodou nedá pozor, tak po sebe zanechá stopy. To vedia skúsenejší jedinci potom využiť vo svoj prospech a vystopovať ho.

Toto všetko by malo vytvoriť „intenzívnejšie aj strategickejšie bojové scenáre, aby hráčom poskytli viac informácií a väčšiu flexibilitu v tom, ako som sa im počas jednotlivých súbojov darilo“.

Prvky MMORPG

Nová battle royale hra Mavericks: Proving Grounds by však mala vynikať aj tým, že ponúkne prvky, aké sú typické pre MMORPG tituly. Automaton do nej totiž zakomponovalo mesto The Capital, ktoré vraj poslúži ako lobby, kde sa dá buď meniť podoba hernej postavy alebo vylepšovať zbrane. Pôjde o súčasť akéhosi neustále fungujúceho virtuálneho sveta.

„Budú tu aj banky, obchody, aukčné domy a pestrá paleta NPC postáv s questami. The Capital predstavuje súčasť pretrvávajúceho otvoreného sveta s dostupnosťou od roku 2019.“

Vývojári plánujú spustiť uzavreté beta testovanie v priebehu nadchádzajúceho augusta, pričom hru sprístupnia pre širokú verejnosť už niekedy koncom tohto roka.