Tvorcovia PUBG stiahli žalobu na tvorcov Fortnite, zrejme zasiahol gigant Tencent

Čínsky internetový gigant zasiahol podľa všetkého do nedávno rozpútaného sporu medzi tvorcami dvoch súčasných battle royale hitov.

Čínsky internetový gigant zasiahol podľa všetkého do nedávno rozpútaného sporu medzi tvorcami dvoch súčasných battle royale hitov. Ľudia, ktorí stoja za hrou PUBG, nakoniec stiahli žalobu, kde vytýkali slabšej konkurencii, že kopíruje ich nápady.

Gigant Tencent totiž vlastní podiel ako v PUBG Corp., tak aj vo vývojárskom štúdiu Epic Games, píše Kotaku. Ten sa však odvoláva na čerstvé informácie priamo z webu Bloomberg. Kontroverzný súdny prípad, o ktorom sme písali aj my, teda vraj už viac neexistuje.

Ani jedna dotknutá strana zatiaľ tento vývoj v mediálne populárnom spore nekomentovala. Čoskoro sa to však môže veľmi rýchlo zmeniť, pretože dôvod zaujíma snáď každého.

PUBG aj Fornite v týchto dňoch kraľujú takzvanej battle royale kategórii. Dokopy ich mesačne hráva viac ako 250 000 000 aktívnych hráčov, pričom prvý titul dominuje, a to až o 187 000 000 ľudí. Čo sa týka jeho pomeru medzi smartfónmi a počítačmi, tak až takmer 90 percent z celkového počtu hráčov preferuje mobilné zariadenie.

TIP REDAKCIE
Xiaomi 12 neostane sám: Výrobca okrem vlajkovej lode predstaví aj odľahčený model
Total
6
Zdieľaní
Total
6
Zdieľať