Xiaomi Mi Band 3 ide na dračku, hovorca spoločnosti hlási predajný úspech

0
xiaomi mi band 3

Trhu s inteligentnými hodinkami dominujú Apple Watch a fitness náramkom zase Xiaomi Mi Band. Vyzerá to tak, že nová generácia náramku pozíciu výrobcu v tomto segmente ešte upevní. Xiaomi Mi Band 3 sa predáva veľmi dobre. 

Náramok bol oficiálne predstavený 31. mája, čiže iba prednedávnom. Xiaomi Mi Band 3 priamo nadväzuje na predchodcu a neprekvapil výnimočnou zmenou, čo však nevadí. Menšie inovácie prišli na správne miesta.

Telo náramku váži necelých 9 gramov. Nová generácia má o niečo väčší displej (0,78-palca), ktorý je stále vyrobený OLED technológiou. Obrazovka je jasnejšia, objemnejšia je batéria, ktorá zabezpečí 20-dňovú výdrž, a výhodou je povýšená odolnosť voči vode.

Xiaomi Mi Band 3
Xiaomi Mi Band 3

Náramok podľa očakávaní nie je drahý a vo väčšine prípadov by sa mal dať zohnať za cenu nižšiu ako 30 EUR. Obzvlášť v ponukách čínskych e-shopov s medzinárodným pôsobením.

Náramok sa začal oficiálne predávať až 5. júna. Za 17 dní od začiatku predaja, teda do minulého piatka (22. jún), sa podarilo predať uznania hodných 1 milión kusov Xiaomi Mi Band 3. Informáciu nadšene zverejnil na sociálnej sieti Twitter sám hovorca spoločnosti Donovan Sung.

Dynamika predaja postupne poľaví, no aj napriek tomu sa zdá, že Mi Band 3 bude trhu s inteligentnými náramkami tento rok vládnuť absolútne neohrozene.