PUBG

Tvorcovia jedného z dvoch súčasných battle royale hitov oznámili, že ich majstrovské dielo má takmer pol miliardy hráčov. Najväčší podiel má však na konte mobilná verzia PUBG Mobile, pri ktorej trávi čas až takmer 90 percent hráčov. 

To je niečo okolo 350 miliónov ľudí, píše Polygon, čiže tých zostávajúcich 50 miliónov preferuje verziu pre herné konzoly Xbox a osobné počítače. Za tú sa však na rozdiel od tej pre Android a iOS smartfóny platí, čo znamená, že hra PUBG stihla medzičasom zarobiť celkom slušné peniaze.

Jedna digitálna kópia momentálne stojí na Steame necelých 20 eur, pričom ide o dočasne trvajúcu akciu. Za bežných okolností vychádza necelých 30.

Tvorcovia hitu PUBG zároveň oznámili aj počet aktívnych hráčov. Pri dennej metrike spomínajú 87 miliónov, pri tej mesačnej pre zmenu až 227 miliónov ľudí. Ide teda o podstatne väčšie čísla, akými sa môže chváliť ďalší battle royale hit Fortnite, ktorý v týchto dňoch hráva približne 125 miliónov ľudí, z toho mesačne asi 40 miliónov aktívne.

Zatiaľ ale nie je dostupná verzia pre operačný systém Android. Po jej sprístupnení sa totiž veci tak trošku zmenia.