Porsche investuje do chorvátskeho výrobcu elektrických superšportov

0
porsche
Rimac C Two

Nemecké Porsche berie elektromobilitu vážne. Prémiová automobilka v minulom roku zaujala konceptom na elektrický pohon s názvom Mission E a momentálne už láka na oficiálne predstavenie elektromobilu Porsche Taycan

Porsche Taycan bude vychádzať práve z konceptu Misson E, ktorý vyzeral úchvatne. Samozrejme, vysoký výkon, luxusný interiér a rýchle nabíjanie majú byť pre toto vozidlo typické.

Porsche však aktuálne prekvapilo zaujímavou investíciou. Automobilka kúpila 10-percentný podiel v chorvátskej spoločnosti Rimac, ktorá vyrába super športové vozidlá poháňané elektrinou.

Zatiaľ nie je presne jasné, čo investícia znamená. S najväčšou pravdepodobnosťou ale pôjde o spoluprácu pri vývoji nových technológií, resp. vzájomné zdieľanie skúseností z takéhoto vývoja.

porsche taycan
Elektromobil Porsche Taycan bude predstavený koncom tohto roka. Zatiaľ sme videli iba siluety a dramatický trailer

Spoločnosť založil Mate Rimac len v roku 2009. Z najnovšej produkcie je k dispozícii elektrický model Rimac C Two, ktorý má 1917(!) konských síl, deklarovaný dojazd prevyšujúci 600 kilometrov a autonómne prvky riadenia.

Vysoký výkon superšportu Rimac v minulom roku nezvládol moderátor a tvorca relácie The Grand Tour Richard Hammond, ktorý hrozivo havaroval s predošlým modelom Rimac Concept One v hodnote dvoch miliónov libier.

Porsche Taycan