Divočina na cestách: Avizovaný elektromobil Porsche Mission E dostane až 670 koní!

Renomovaný nemecký výrobca luxusných športových automobilov prinesie až tri rôzne modely očakávaného kúsku na elektrický pohon.

Renomovaný nemecký výrobca luxusných športových automobilov prinesie až tri rôzne modely očakávaného kúsku na elektrický pohon. Ten najlepší by mal zrýchliť z nuly na stovku za 3,5 sekundy, o čo sa postará výkon o veľkosti takmer 700 konských síl. 

Teda aspoň tak tvrdí Engadget, ktorý sa ale odvoláva na podpultové, no pomerne dôveryhodne vyzerajúce informácie z ostrieľaného webu Automobile. Prečo dôveryhodné? Pretože mali v redakcii jeden z posledných prototypov, takže ho mohli vyskúšať na vlastnej koži.

V roku 2019 (možno až 2020) vraj dorazia na pulty obchodov tri úplne nové elektromobily Porsche Mission E s pohonom na všetkých štyroch kolesách. Cenovo najdostupnejší model ponúkne 402 koní a ten stredne vybavený pre zmenu 536. Pri najdrahšom kúsku hovoríme o čísle vo výške až 670 koní (alebo aj 500 kW) a o dojazde takmer 500 kilometrov na jedno nabitie akumulátora.

TIP REDAKCIE
Priletel z vesmíru a skončil v jej posteli: Dom dôchodkyne zasiahol meteorit

Automobile testoval verziu, ktorá si zachováva všetky tieto funkcie a vyzerá presne ako vozidlo, ktoré sa prvýkrát objavilo vo Frankfurte,” uvádza Engadget.

Total
1
Zdieľaní
Total
1
Zdieľať