Elektromobil s dušou: Porsche láka na nový Taycan, predstavenie už čoskoro!

Nádhera.

0

Len krátko po tom, čo nám Porsche oznámilo zmenu názvu svojho nadchádzajúceho elektromobilu, prišiel rad aj na prvý teaser. Nový Taycan v ňom predvádza časti svojej futuristickej karosérie vrátane futuristicky ladeného interiéru, kde sú vidieť veľké displeje.

A nielen tie. Tento už dlhšie avizovaný kúsok na štyroch kolesách má podľa slov renomovaného nemeckého výrobcu, podobne ako iné autá z jeho portfólia, aj svoju dušu. A od toho sa odvíja aj spracovanie samotného videa, ktoré nájdete trošku vyššie.

„Všetky Porsche modely majú niečo spoločné: Majú dušu. Ako šofér budete cítiť špecifický pocit hneď, ako si sadnete za volant. Porsche Taycan je už za rohom. A hoci je jeho srdce poháňané rozdielnou silou – elektrickou energiou – duša, ešte raz, je to istá,“ uviedla spoločnosť v popise čerstvo zverejnené teaseru.

Predstavenie koncom roka

Doteraz sme mali česť vidieť iba nedokončený prototyp so starým názvom Porsche Mission E, ktorý bol po novom premenovaný na Taycan. To znamená, že dizajn alebo špecifikácie, s akými sme prišli do kontaktu, môžu vyzerať po oficiálnom predstavení elektromobilu mierne odlišne.

Deň D by mal prebehnúť už koncom tohto roka, pričom so sériovou výrobou Porsche Taycan hodlajú začať začiatkom toho nadchádzajúceho.