Xiaomi Mi 8 oficiálne: Výrez v displeji, OLED a povedomý dizajn

Čakanie skončilo. Čínske jabĺčko dnes predstavilo dlho sľubovanú vlajkovú loď, ktorá preskočila číslo sedem a skočila rovno na osmičku.

Čakanie skončilo. Čínske jabĺčko dnes predstavilo dlho sľubovanú vlajkovú loď, ktorá preskočila číslo sedem a skočila rovno na osmičku. Nie je sa však ani čomu čudovať. Xiaomi tento rok oslavuje svoje 8. narodeniny. Čo teda čerstvo predstavený Android smartfón Mi 8 prináša?

Predovšetkým konštrukčno-vizuálne prevedenie, aké od neho aj bolo očakávané. Novinka kombinuje vyrezaný AMOLED displej z fabriky spoločnosti Samsung s telom, aké vám bude bez akýchkoľvek pochýb pripomínať jubilejnú desiatku z Kalifornie. Zadný fotoaparát má rovnakú polohu, ten istý počet objektívov a aj rovnako umiestnený LED blesk ako iPhone X.

Xiaomi Mi 8

Čo sa týka technickej špecifikácie Xiaomi Mi 8, čísla hovoria o ozrutnej, až 6,21-palcovej uhlopriečke, energeticky efektívnom Full HD+ rozlíšení alebo o pomere medzi panelom a prednou stranou konštrukcie. Ten tu dosahuje brutálnych 88,5 percenta, čo znamená, že okolo špičkového AMOLED displeja nebudú takmer žiadne rámiky. Pomer iPhone X sa pohybuje okolo 82 percent.

Výrobca sa okrem iného chváli aj vysokým kontrastným pomerom 60 000:1 či maximálnym jasom o veľkosti 600 nitov. Dá sa teda povedať, že Mi 8 reprezentuje súčasného kráľa špecifikácií. Či je taký dobrý aj pri bežnom používaní, zistíme až po publikovaní prvých odborných recenzií. Zatiaľ to však vyzerá naozaj, ale naozaj dobre.

Cez 300 000 bodov v AnTuTu

Xiaomi Mi 8

Presne tak, kombinácia hi-tech čipsetu Snapdragon 845, vyladenej nadstavby MIUI 10 a ďalšieho zodpovedného hardvéru zabezpečila novému smartfónu Xiaomi Mi 8 dychberúcich 301 472 bodov v renomovanej benchmark aplikácii AnTuTu. Nech s ním už teda budeme robiť čokoľvek, jeho enormný výkon nás nesklame ani v jednej situácii.

Hlavný fotoaparát tvoria dva 12 Mpx senzory s podporou umelej inteligencie. Medzi číslami sa ale spomína aj 4-osá optická stabilizácia obrazu alebo veľké, až 1,4 µm pixely, čo pre používateľa znamená viac svetla v zábere. Rovnako stojí za zmienku prítomnosť špičkovej Dual Pixel technológie, ktorá sa postará o to, aby bol k dispozícii rýchly aj presný autofocus.

Xiaomi Mi 8 v AnTuTu

Čo sa týka spomínanej AI, tak Xiaomi tvrdí, že tá dostala podobnú úlohu, akú má aj v Huawei Mate 10 Pro alebo P20 či P20 Pro. Ide o automatický výber zodpovedajúcej scénky, čiže ak používateľ namieri na psa alebo takú mačku, smartfón vyberie scénku Zviera, aby tak sám prispôsobil kontrast a ďalšie parametre záberu. My vďaka tomu potom vyhotovíme pre oči lahodnejšie fotografie.

TIP REDAKCIE
Útok voči solidarite: WHO odsudzuje zákazy cestovania uvalené na južný región Afriky
Xiaomi Mi 8 a asistencia AI

A aby sme nezostali iba pri technickej špecifikácii, internetom už koluje aj výsledok z odborného testu fotoaparátu, za ktorým nestojí nikto iný ako špecialisti z DxOMark. Aký je teda výsledok?

Xiaomi Mi 8 v DxOMark

Ako je vidieť trošku vyššie, Xiaomi Mi 8 od nich dostal 99 bodov. Nejde o nič veľké, no keď presunieme pozornosť na hodnotenie iba čisto fotografií (tieto body kombinujú s bodmi za kvalitu videa), výsledok je viac ako iba skvelý. Novinka totiž v takom prípade dostala až 105 bodov.

Za zmienku stojí i predný 20 Mpx selfie fotoaparát, pretože ten dostal doslova gigantické, až 1,8 µm pixely, pričom ani tu nechýba asistencia umelej inteligencie. Tentokrát je jej úlohou vylepšovať detaily portrétu vrátane tváre objektu.

Špeciálna edícia

Xiaomi bude na pultoch obchodov ponúkať okrem klasickej verzie aj tú špeciálnu, ktorá dostala názov Mi 8 Explorer Edition. V čom je teda iná?

Špeciálna edícia Xiaomi Mi 8 ponúka to, na čo mnohí z nás tak netrpezlivo čakajú. Tým niečím je technologicky pokročilý biometrický snímač odtlačkov priamo v displeji. Stačí teda iba priložiť konček nášho prsta na vyhradenú plochu a v tom momente prebehne autentifikácia používateľa.

Xiaomi Mi 8 Explorer Edition

Ďalšou vecou, ktorou sa odlišuje, je priesvitna konštrukcia. Používateľ totiž vidí na útroby smartfónu aj bez toho, aby ho musel fyzicky otvárať. Na tomto si zgustnú predovšetkým technologickí fajnšmekri.

Xiaomi Mi 8 Explorer Edition

Cena

Čerstvo predstavený Mi 8 bude k dispozícii za zhruba 420 dolárov (360 eur). Pôjde však o základnú verziu so 6 GB operačnou pamäťou RAM a 64 GB úložiskom. 128 GB kúsok by mal stáť okolo 470 dolárov (400 eur) a ten najlepší s až 256 GB úložiskom niečo okolo 515 dolárov (440 eur).

Za Explorer Edition zaplatíme asi 580 dolárov (asi 500 eur). Zákazník tak môže počítať s až 8 GB RAMkou a 128 GB úložným priestorom.

Páči sa ti nový Xiaomi Mi 8?

Loading ... Loading ...

Total
2
Zdieľaní
Total
2
Zdieľať