iPhone X
iPhone X (FOTO Lukáš Zachar)

Celkom slušné množstvo používateľov iOS smartfónov hlási, že po aktualizácii na najnovšiu verziu operačného systému s číslom 11.4 zaznamenali výrazne zhoršenie výdrže. Za problémom teda s najväčšou pravdepodobnosťou stojí samotný softvér, no čo je koreňovou príčinou momentálne nevieme.

K čerstvým komplikáciám sa zatiaľ nevyjadril ani sám výrobca, čo znamená, že ešte stále prebieha podrobná analýza. Keď ju dokončia, vzápätí by sme sa mali dočkať oficiálneho vyhlásenia a oznámenia nápravného aj preventívneho opatrenia. Podrobnosti od nespokojných zákazníkov nájdete priamo na fóre spoločnosti Apple.

„Máme podobný problém s mojím 6S+. Pred aktualizáciou bolo všetko v absolútnom poriadku. Životnosť mojej batérie je momentálne na 90 %, pričom som si všimol pokles z 50 na 20 % v priebehu niekoľkých minút, a to aj bez toho, aby som ho používal,“ prezradil jeden z nespokojných používateľov aktualizovaného iPhonu.

A hoci existuje hneď niekoľko možností, ako to vyriešiť, nemusia fungovať úplne každému, koho sa nadštandardná spotreba elektrickej energie týka. Najistejším riešením je dočasný návrat na predchádzajúcu verziu 11.3.1, informuje PhoneArena, až dokiaľ Apple neodstráni príčinu.