lenovo Z5
Lenovo Z5

Mobilný telefón, od ktorého boli poslednú dobu asi najväčšie očakávania, sklamal snáď úplne každého. Hype, za ktorým stál CEO výrobcu, bol totiž úplne zbytočný, pretože Lenovo Z5 nemá ani 45-dňovú výdrž a ani 4 TB úložisko alebo displej bez rámikov či výrezu.

V podstate sa dá povedať, že ide o akúsi kombináciu iPhone X s novými kúskami z portfólia spoločnosti Huawei a Honor. Zadnú stranu pokrývajú dve trendy farby s jemným prechodom, povedome vyzerajúci duálny fotoaparát, biometrický snímač odtlačkov a kus odolného skla.

Keď zoberieme do úvahy technickú špecifikáciu Lenovo Z5, tak je reč o strednej triede. Používateľ môže počítať s až 6,2-palcovým displejom vo Full HD rozlíšení a s pomerom strán 19:9 (2:1). Na ukladanie dát zase slúži buď 64 alebo 128 GB priestor, pričom veľkosť operačnej pamäte dosahuje 6 GB. Výkon zabezpečuje bližšie nešpecifikovaný čipset z dielne spoločnosti Qualcomm, informuje web AndroidAuthority.

Duálny fotoaparát na zadnej strane pozostáva z dvoch 16 Mpx senzorov a aj jemu asistuje umelá inteligencia. Zrejme s výberom najvhodnejšieho režimu, aby sa tak dosiahla čo najlepšia kvalita záberov. Bližšie informácie ale zatiaľ nepoznáme.

Predaj Lenovo Z5 začne od 12. júna, a to spolu s cenovkou 200 dolárov. Za 128 GB verziu si výrobca hodlá pýtať o 80 dolárov viac.