Tento futuristický laptop nemá klávesnicu, iba dva displeje a umelú inteligenciu

Spoločnosť Asus nám v uplynulých dňoch nepredviedla iba herný smartfón alebo dva mierne rozdielne laptopy pre FPS a MOBA hráčov.

Spoločnosť Asus nám v uplynulých dňoch nepredviedla iba herný smartfón alebo dva mierne rozdielne laptopy pre FPS a MOBA hráčov. Počas podujatia Computex 2018 uzrel svetlo sveta aj akýsi futuristický prenosný počítač, ktorý dostal do hardvérovej výbavy až dva displeje.

Jeden z nich totiž nahradil chýbajúce fyzické klávesy. Používateľ tohto zatiaľ ešte pomerne vzdialeného hybridu (sčasti laptop, sčasti tablet) s dočasným označením Asus Project Recog nebude písať prostredníctvom klasickej klávesnice, ale prostredníctvom digitálnej alternatívy na jednej z prítomných obrazoviek. Niekomu môže teda pripomínať legendárny Lenovo Yoga Book.

V tomto prípade je však k dispozícii aj užitočná pomoc čoraz populárnejšej umelej inteligencie, za čím stojí pokročilá technológia giganta Intel.

AI má na starosti hneď viacero oblastí. Jedna z jej úloh vraj spočíva napríklad aj v navrhovaní softvérových funkcií, aby bol počas používania k dispozícii čo najväčší komfort. Keď budeme pracovať na textovom dokumente a vytvoríme v ňom niečo podobné tabuľke, tak nám počítač sám od seba navrhne Excel, aby sme tak mali poruke pestrejšiu paletu možností.

TIP REDAKCIE
Hrozí nám úplný koniec súkromia: EÚ nám chce čítať šifrované správy, priblížiť sa máme Číne

Optimalizácia nabíjania

Neurónová sieť sa ale postará i o našu batériu. A to tak, že zabezpečí optimalizáciu nabíjania podľa aktuálneho času. Ak počítač pripojíme k nabíjačke pred spánkom, tak v záujme udržania lepšej kondície akumulátora uberie z rýchlosti, pretože nám vtedy na nej absolútne nezáleží.

Ako som už spomínal, Asus Project Precog zatiaľ na pultoch obchodov nenájdeme, pretože je ešte stále vo vývoji, čiže máme česť s fungujúcim konceptom. Naznačuje to aj samotný názov, ktorý sa označuje za interný. Ten by mal byť po oficiálnom predstavení tohto futuristického laptopu diametrálne odlišný od toho súčasného.

Deň D vraj nastane niekedy počas nadchádzajúceho roka, píše Engadget.