Asus Project Recog

Spoločnosť Asus nám v uplynulých dňoch nepredviedla iba herný smartfón alebo dva mierne rozdielne laptopy pre FPS a MOBA hráčov. Počas podujatia Computex 2018 uzrel svetlo sveta aj akýsi futuristický prenosný počítač, ktorý dostal do hardvérovej výbavy až dva displeje.

Jeden z nich totiž nahradil chýbajúce fyzické klávesy. Používateľ tohto zatiaľ ešte pomerne vzdialeného hybridu (sčasti laptop, sčasti tablet) s dočasným označením Asus Project Recog nebude písať prostredníctvom klasickej klávesnice, ale prostredníctvom digitálnej alternatívy na jednej z prítomných obrazoviek. Niekomu môže teda pripomínať legendárny Lenovo Yoga Book.

V tomto prípade je však k dispozícii aj užitočná pomoc čoraz populárnejšej umelej inteligencie, za čím stojí pokročilá technológia giganta Intel.

AI má na starosti hneď viacero oblastí. Jedna z jej úloh vraj spočíva napríklad aj v navrhovaní softvérových funkcií, aby bol počas používania k dispozícii čo najväčší komfort. Keď budeme pracovať na textovom dokumente a vytvoríme v ňom niečo podobné tabuľke, tak nám počítač sám od seba navrhne Excel, aby sme tak mali poruke pestrejšiu paletu možností.

Optimalizácia nabíjania

Neurónová sieť sa ale postará i o našu batériu. A to tak, že zabezpečí optimalizáciu nabíjania podľa aktuálneho času. Ak počítač pripojíme k nabíjačke pred spánkom, tak v záujme udržania lepšej kondície akumulátora uberie z rýchlosti, pretože nám vtedy na nej absolútne nezáleží.

Ako som už spomínal, Asus Project Precog zatiaľ na pultoch obchodov nenájdeme, pretože je ešte stále vo vývoji, čiže máme česť s fungujúcim konceptom. Naznačuje to aj samotný názov, ktorý sa označuje za interný. Ten by mal byť po oficiálnom predstavení tohto futuristického laptopu diametrálne odlišný od toho súčasného.

TIP REDAKCIE
Otestuj výkon umelej inteligencie svojho smartfónu pomocou novej aplikácie

Deň D vraj nastane niekedy počas nadchádzajúceho roka, píše Engadget.