Google Flutter vo svojom prvom Release Preview. Čo ponúka?

Ešte vo februári tohto roku nám Google predstavil prvú beta verziu Flutter – nástroja pre vývoj softvéru, pomocou ktorého môžu tvorcovia vytvárať rôzne aplikácie ako pre iOS, tak aj pre Android.

Ešte vo februári tohto roku nám Google predstavil prvú beta verziu Flutter – nástroja pre vývoj softvéru, pomocou ktorého môžu tvorcovia vytvárať rôzne aplikácie ako pre iOS, tak aj pre Android. Teraz však gigant prišiel s novinkou, že si tvorcovia aplikácií môžu už dnes prezrieť jeho oficiálne prvý Release Preview.

Flutter je úspešný už teraz

Google sa s jeho novým projektom môže naozaj len chváliť. Už predošlé beta verzie aplikácie Flutter boli naozaj úspešné, čomu dopomohla aj konferencia Google I/O, ktorá sa konala v máji. Dokonca sa tu vyskytla aj informácia, že od spomínanej konferencie bolo usporiadaných až 150 individuálnych vývojárských eventov, z ktorých bol každý jeden zameraný práve na Flutter.

Dôležitejšou informáciou je však samozrejme to, že aj cez jednoduché beta verzie tohto nástroja dokážu šikovní tvorcovia publikovať svoje výtvory na Google Play Store a iOS App Store už teraz.

Externá klávesnica a čítačka čiarových kódov

Čo sa však samotných zmien v prvom Release Preview týka, vôbec ich nie je málo. Vylepšenia zahŕňajú podporu pre vytváranie aplikácií pre staršie iOS zariadenia, ako je napríklad iPhone 5c alebo iPad Mini. Okrem toho sa však do veci zapojila aj komunita, ktorá prispela mnohými zaujímavými nápadmi, medzi ktorými nájdeme napríklad podporu pre externú klávesnicu, čítačky čiarových kódov či možnosť nahrávania videa.

TIP REDAKCIE
Oppo Find X: Dočkáme sa aj špeciálnej Lamborghini edície!

Uvidíme teda, aký Flutter bude pri spustení oficiálnej verzie, ale podľa toho, aké ohlasy nástroj dostával a stále dostáva, môžeme očakávať naozaj veľké veci. Tím má však pred sebou ešte stále kopu práce, ktorá obsahuje bežné odstraňovanie menších chybičiek a vylepšovanie stability.

Total
2
Zdieľaní
Total
2
Zdieľať