Instagram predstavil IGTV: Veľkú konkurenciu pre YouTube a ďalšie služby

Nová služba Instagramu je tu!

0

Tak ako sme avizovali už dávnejšie, Instagram sa rozhodol predstaviť novinku, ktorá má poriadne zamiešať kartami v priemysle s video službami. Novinka sa volá IGTV a ako už jej nadpis napovedá, pôjde o službu zameranú na videá.

Do aplikácie IGTV sa pohodlne prihlásiš so svojím instagramovým účtom, vďaka čomu budeš môcť odoberať svojich obľúbených tvorcov obsahu. IGTV prináša jedno dôležité vylepšenie, ktorým je maximálna dĺžka jedného klipu.

Instagram spustil novú službu, IGTV

Z jednej minúty sa razom stáva 1 hodina. IGTV pri vytváraní vlastného kanálu tvorcov upozorňuje, že ich videoslužba je primárne určená pre vertikálne natáčané videá, ktoré sa na telefónoch pozerajú pohodlnejšie.

Zameraná je na vertikálne natáčané videá.

Video obsah je budúcnosť

Instagram vo videu vidí veľkú budúcnosť. Čoraz viac a viac ľudí trávi sledovaním videí, hoc aj krátkych, viac a viac času. To sa prejaví aj vo fungovaní IGTV, ktorý začne videá prehrávať automaticky, teda podobne ako funguje zapnutie TV doma. Videá zatiaľ nebudú prerušované reklamami, no ako poznáme Facebook a Instagram, je to skôr otázkou času.

Aplikácia IGTV je dostupná už teraz. Vyskúšať ju môžeš stiahnutím z obchodu Google Play.