FOTO: Takto by mal vyzerať nový Samsung Galaxy Note 9!

Samsung Galaxy Note 9 ponúkne overený dizajn aj funkcie.

1
Zdroj: Phone Arena

Samsung Galaxy Note 9 je jedným z najočakávanejších zariadení tohto roka. Ide o pokračovanie ikonického radu zariadení, ktoré si získalo srdcia miliónov ľudí po celom svete. Čo však od neho môžeme očakávať a ako bude vyzerať?

Juhokórejský gigant má pokračovať v tom, čo začal minulý rok. Chystaný Galaxy Note 9 tak ponúkne bezrámčekový displej bez výrezu v displeji s ešte tenšími rámikmi než Galaxy Note 8. To znie fantasticky. Podobne ako pri Galaxy S9 a S9+ však nepôjde o veľkú zmenu. Práve naopak, výrobca sa zameria na malé zmeny, ktoré však spoločne vytvoria dostatočne veľký rozdiel.

Samsung Galaxy Note 9
Zdroj: Phone Arena

Najväčší rozdiel – zadná strana

V porovnaní s Galaxy Note 8 by sa väčšie zmeny mali udiať hlavne na zadnej strane. Presné informácie síce nemáme, no predpokladá sa, že Note 9 ponúkne zadné fotoaparáty uložené pod sebou so snímačom odtlačkov prstov na mieste, ktoré sa bude dať nahmatať – pod fotoaparátmi. Ako môžeš z renderov vytvorených dizajnérom Milenom Yanachkovom zo servera PhoneArena vidieť, fotoaparáty by mohli vyzerať podobne ako na modeloch radu Galaxy S.

Samsung Galaxy Note 9
Zdroj: Phone Arena

Dúfame, že sa Samsung zameria aj na vylepšenie pera S Pen, ktoré je akési gro celého radu Galaxy Note. Opäť, konkrétne informácie zatiaľ k dispozícii nie sú, no dá sa to očakávať. Jedna vec, ktorá sa však v Note 9 s najväčšou pravdepodobnosťou neobjaví je snímač odtlačkov priamo v displeji. Ten si má Samsung nechávať pre budúcoročný Samsung Galaxy S10.

Samsung tento rok predstavil a pravdepodobne aj predstaví smartfóny, ktoré sú založené na minuloročnom „overenom“ dizajne. To vôbec neberte ako zlú vec. Práve naopak, načo opravovať niečo, čo funguje, no nie? Tí z vás, ktorí majú radi veľkú zmenu by mali počkať do budúceho roka alebo sa zamerať na zariadenia iných výrobcov.