Fallout, Doom aj Wolfenstein: TOP 7 noviniek z podujatia E3 2018

Najväčšia šou herného priemyslu nám tento rok poodhalila celkom slušnú porciu zaujímavých noviniek.

Najväčšia šou herného priemyslu nám tento rok poodhalila celkom slušnú porciu zaujímavých noviniek. Počas E3 2018 bol oznámený ako nový Fallout 76, tak aj nový Doom s názvom Eternal alebo aj nový Wolfenstein, ktorý sa volá Youngblood.

To však ani zďaleka nie je všetko. Okrem vývojárskeho štúdia Bethesda sa predviedli aj ďalšie známe mená.

Milovníci hororu Resident Evil môžu očakávať remaster ikonickej dvojky a tí, ktorí radi trávia čas pri titule Halo zase novinku Infinite. Nezabudlo sa ale ani na tých, ktorí hrávajú prostredníctvom smartfónov. Nový Command & Conquer: Rivals vám totiž bez akýchkoľvek pochýb spôsobí obrovskú nostalgiu. Poďme ale postupne.

Fallout 76

Jedna z tých najväčších noviniek z tohtoročnej E3. Nový Fallout sľubuje namakaný online multiplayer. Jeho herné prostredie je situované v západnej Virgínii po roku 2100 a samotná hra bude až 4x väčšia ako Fallout 4. No a dátum vydania? Predobjednávky spustia už 15. júna, predaj začne 14. novembra.

Doom Eternal

Aj legendárny first-person shooter z nášho detstva čaká ďalšie pokračovanie. Doom Eternal bude opäť plný pekelných príšer, ktoré dostaneme za úlohu hromadne likvidovať. Vývojári však oznámili, že Doomslayer nabral na sile a aj to, že množstvo jednotlivých typov oponentov sa oproti tomu, čo obsahovala prvá hra, zvýši až dvojnásobne. Nový diel príde na pulty v roku 2019.

Wolfenstein: Youngblood

Tešiť sa ale môžeme aj na nového Wolfensteina, kde nás opäť čaká likvidovanie “náckov”. Tentokrát v koži dvoch sestier hlavnej postavy tejto ikonickej first-person série, Jess a Soph, aby sme im tak pomohli s elimináciou nacistov, ktorí sa snažia počas 80. rokov dobyť hlavné mesto Francúzka, Paríž.

Ide o priame pokračovanie minuloročného kúsku Wolfenstein II: The New Colossus s príchodom niekedy počas roka 2019.

Assassin’s Creed Odyssey

Čerstvo oznámené pokračovanie populárnej hry Assassin’s Creed je situované, presne ako sa predpokladalo, do antického Grécka. Počas hrania Odyssey sa ocitneme nielen na palube lodí, ktoré budú medzi sebou bojovať, ale aj na pevnine Stredozemného mora, kde nás čaká množstvo ťažkých úloh. Vraj pôjde o mierne prerobený RPG systém z minuloročného Assassin’s Creed: Origins.

Dátum vydania bol ohlásený na 5. októbra. Medzi podporovanými platformami figuruje PC, PS4 aj Xbox One.

Resident Evil 2

Remake, nie remaster, druhej časti Resident Evil príde na pulty obchodov 25. januára. Spoločnosť Sony prezradila, že do avizovanej novinky zakomponovali režim, vďaka ktorému nadobudneme pohľad spoza ramena hranej postavy, vrátane modernizovaného ovládania. Rovnako však padla zmienka aj o 4K rozlíšení, no na bližšie detaily boli zatiaľ skúpi.

Halo Infinite

Medzi tými najväčšími oznámeniami z E3 nechýba ani nové Halo Infinite z dielne Microsoftu. To nadväzuje na sleď udalostí z Halo 5, pričom samotný teaser naznačuje, že budeme mať časť s otvoreným svetom, kde na nás čakajú futuristické dopravné prostriedky a príbeh, ktorý sa točí okolo postavy s menom Master Chief.

O dátume príchodu nepadla ani jedna oficiálna zmienka, no dá sa očakávať, že si ešte približne jeden rok počkáme.

Command & Conquer: Rivals

Ako sme už písali, do smartfónov čoskoro dorazí ďalšia legenda z osobných počítačov. Nepôjde však o žiadny remaster, ale o originál, kde si to medzi sebou rozdajú dvaja hráči. Obaja sa ocitnú v koži generála buď GDI alebo NOD, ktoré poznáme z futuristickej série, kde išlo o ťažbu aj zbieranie takzvaného tibéria, vzácnej zelenej suroviny.

Zatiaľ je ale k dispozícii iba beta verzia Command & Conquer: Rivals, pričom tá finálna by mohla prísť niekedy v priebehu nadchádzajúcich mesiacov. Ani v tomto prípade napadla oficiálna zmienka o dátume sprístupnenia pre dve najväčšie mobilné platformy súčasnosti, Android a iOS.

https://www.youtube.com/watch?v=fyNXQpAFQJc