Renomované vývojárske štúdio Electronic Arts oznámilo, že už onedlho sprístupní novú mobilnú hru. Nová real-time stratégia sa vraj bude volať Command and Conquer: Rivals a pôjde o originál, čiže žiadny port z počítačov.

Momentálne je k dispozícii iba jedna z raných verzií (a to iba pre USA a Kanadu), čo znamená, že samotný vývoj ešte nejaký ten týždeň potrvá.

Web Engadget ju už dokonca stihol aj vyskúšať. Podľa slov jedného z jeho redaktorov ide o mierne zjednodušenú PC verziu, ktorá vraj pôsobí ako „celkom slušný kompromis“. Chýba jej komplexnosť, no tú nahradil efektívnejší herný zážitok, pretože ponúka dotykové ovládanie.

Záujemcovia sa však už teraz môžu v obchode Google Play zaregistrovať, aby tak boli v čase sprístupnenia pre širokú verejnosť informovaní medzi prvými. Rovnako budú vďaka tomu odmenení rôznymi in-game vecami. Majitelia iOS zariadení môžu túto pred-registráciu zrealizovať priamo na oficiálnom webe.

Zbierať, budovať a dobývať

Čo sa spracovania tejto free-to-play hry týka, Command & Conquer: Rivals nejde v šľapajách populárnej série Generals a ani Red Alert, ale v šľapajách futuristickejšej alternatívy Tiberian Sun, kde je úlohou dvoch oproti sebe stojacich hráčov zbierať takzvané tibérium. To hromadia v postavených silách, aby prostredníctvom neho vybudovali svoju armádu, zničili základne nepriateľov a vyhrali.

Kedy presne Command & Conquer: Rivals dorazí do obchodov s mobilnými hrami, netušíme. Zatiaľ si môžeš pozrieť čerstvo zverejnenú, poriadne akčnú ukážku. Trailer v podobe videa nájdeš trošku vyššie.