r25IQAEAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAALwa9YAABYDw1hAAAAABJRU5ErkJggg==

Tech giganti vrátane Apple kúpili od spoločnosti Toshiba jej biznis s pamäťami

Konzorcium, ktoré tvorí aj americký Apple, má za sebou úspešnú akvizíciu divízie spoločnosti Toshiba, ktorá vyvíja a vyrába pamäte pre komplexnejšie elektronické zariadenia.

Konzorcium, ktoré tvorí aj americký Apple, má za sebou úspešnú akvizíciu divízie spoločnosti Toshiba, ktorá vyvíja a vyrába pamäte pre komplexnejšie elektronické zariadenia. Obrovský obchod má hodnotu približne 18 miliárd amerických dolárov.

Nevlastnia však úplne všetko, pretože rovných 40,2 percenta zostáva japonskej špičke z oboru. Toshiba teda posúva tech gigantom, ako je Dell, Apple alebo Seagate Technology, necelých 60 percent, čo znamená, že sa z konzorcia stane väčšinový vlastník zabehnutého biznisu, informuje web 9to5mac.

O akvizícii sa hovorilo ešte dávnejšie, no až v týchto dňoch bola úspešne dokončená. Čínske regulačné úrady ju totiž neočakávane predĺžili. Toshiba ale nakoniec tak či tak verejne oznámila, že je všetko dohodnuté a zároveň aj podpísané.

Koľko každý gigant prispel, je momentálne oficiálne neznáme. Povráva sa však, že Apple investoval niečo okolo 3 miliárd dolárov, aby si tak zabezpečil spoľahlivé a cenovo prívetivé dodávky flash (NAND) pamätí. Spomínanú investičnú skupinu vedie Bain Capital.

Total
2
Zdieľaní