Adblock proti sociálnym sieťam: Nový systém ťa ochráni pred sledovaním!

Populárny Adblock sa zapája do boja proti sledovaniu používateľov sociálnymi sieťami. Ako plánuje bojovať?

Populárny Adblock sa zapája do boja proti sledovaniu používateľov sociálnymi sieťami. Ako plánuje bojovať? Jednoducho umožní používateľom zablokovať to, čo sa stalo všadeprítomným na takmer každej jednej webovej lokalite.

Cieľom sú tlačidlá sociálnych sietí

Presnejšie sa Adblock Plus zameriava na zmarenie niečoho, čo má pôvod v tlačidlách sociálnych sietí, ktoré môžeš vidieť dokonca aj na tejto stránke. Práve tieto tlačidlá údajne dokážu používateľov sledovať aj keď na žiadne z nich neklikli, alebo dokonca aj vtedy, keď do webovej stránky nie sú nijakým spôsobom prihlásení.

Pre aktivovanie ochrany proti sledovaniu sa musia používatelia Adblock Plus prihlásiť do zoznamu blokovania tlačidiel. Učiniť tak môžu v prehliadači Chrome, aj v prehliadači Firefox.

Spoločnosť taktiež uvažuje nad možnosťou “výnimiek”, čo sú stránky, na ktorých tlačidlá nebudú zablokované.

Apple berie ako inšpiráciu

Hovorca firmy použil ako inšpiráciu pre novú ochranu spoločnosť Apple. Podľa všetkého budú totiž vlastníci zariadení Mac a iPhone, ktorí aktualizujú na systémy Mojave a iOS 12, automaticky chránení pred sledovaním sociálnymi sieťami. Budú však mať možnosť toto blokovanie z vybraných stránok odstrániť.

TIP REDAKCIE
Je aj na VIDEU: Zamestnanec Tesly zapol autopilota a spal za volantom

Uvidíme teda, ako efektívna bude ochrana proti nepríjemnému sledovaniu a či budeme mať možnosť výnimiek rovnako ako vlastníci produktov Apple.