SWORD

Na pulty obchodov už onedlho dorazí veľmi netradičné príslušenstvo pre iOS smartfóny z minulého roka. Nové puzdro SWORD totiž sľubuje funkcionalitu, akú zatiaľ žiadne iné neponúka – detekciu strelných zbraní aj skrytých výbušnín.

Jediným problémom je iba jeho cena, pretože zákazníka vyjde poriadne mastnú čiastku. Za tak vysokú sumu by si mohol zaobstarať napríklad aj jubilejnú desiatku, iPhone X.

Netradičný kryt využíva kombináciu zvukových vĺn a databázu vzorov ich odrazu, aby tak vedel identifikovať, či niekto v blízkosti majiteľa smartfónu neskrýva niečo, s čím by mohol rozpútať hotové šialenstvo.

Ako už bolo spomínané, toto príslušenstvo nielen pre iPhone 8 z minulého roka (aj Pixel 2 XL) sa volá SWORD a ako píše web 9to5mac, vo svojich útrobách skrýva až 18 citlivých antén, vďaka ktorým vie zhotoviť akýsi obrazový profil dotyčného. Ten potom uvidíme na displeji pred nami.

Smartfón následne vyhodnotí, či dotyčný predstavuje potenciálne nebezpečenstvo. A aby toho náhodou nebolo málo, tak zvládne i identifikáciu jeho tváre.

Prototyp už v auguste

Výrobca, spoločnosť Royal Holdings, tvrdí, že fungujúci prototyp predvedie už počas nadchádzajúceho augusta. Samotný predaj dokončených kúskov vraj započne v priebehu začiatku budúceho roka a čo sa týka cenovky, tak tá vystrelí až na 1 250 amerických dolárov.

Už teraz však nemajú núdzu o záujem. Kryt ešte ani nedemonštrovali priamo v teréne a už majú viac ako 8 000 predbežných objednávok od bezpečnostných spoločností, škôl aj kasín. V takom prípade stojí o rovné tri stovky menej.