FOTO: bruce mars - Pexels.com

Apple sa dnes rozhodol vydať niekoľko aktualizácií pre svoju aplikáciu Music, ktorá je vďaka nim schopná ukázať, na ktorú hudbu sa môžeš začať pomaly tešiť a taktiež aj informácie ohľadom dátumu, kedy by si sa jej mal skutočne dočkať.

Podľa portálu MacRumors si používatelia Apple Music môžu po novom všimnúť novú sekciu „Coming Soon“ (Čoskoro prichádzajúce), v ktorej nájdu už spomínané (možno) budúce hity.

Kde nájsť novú sekciu?

Aby si sa do tejto sekcie dostal, stačí ti ťuknúť (alebo kliknúť) na kartu „Browse“ (prehľadávať), následne vybrať „New Music“ (nová hudba), kde po prejdení na spodný koniec menu môžeš nájsť spomínanú sekciu „Coming Soon“.

Okrem názvov prichádzajúcich albumov máš taktiež k dispozícii aj ich dátumy vydania. Tie môžeš nájsť dokonca aj pri albumoch, ktoré nie sú zobrazené v sekcii „Coming Soon“.

coming soon
FOTO: iPhonehacks

Vynovené sú aj profily tvorcov

Okrem novej sekcie to však vyzerá, že vylepšeniami si prešli aj profily tvorcov, keďže ich profilové portréty sú po novom okrúhle, pri mene tvorcu môžeš teraz nájsť tlačidlo „Play“, na ktoré keď ťukneš (klikneš), prehrá sa ti jeho tvorba a samozrejme v sekcii profilu autora môžeš nájsť aj zvýraznené dôležité vydania spolu s dátumom ich príchodu do aplikácie.

Apple Music sa s vyše 40 miliónmi odberateľov pomaly ale isto stáva čoraz väčšou hrozbou pre Spotify, ktorý je však stále na čele s až 70 miliónmi platiacich používateľov.