Ilustračný obrázok

Samsung Galaxy S10 bude mať ultrazvukový snímač odtlačkov priamo v displeji!

Výrobcovia smartfónov pri návrhu dizajnu svojich smartfónov často riešia otázku, kam umiestniť snímač odtlačkov prstov.

Výrobcovia smartfónov pri návrhu dizajnu svojich smartfónov často riešia otázku, kam umiestniť snímač odtlačkov prstov. Ide o jeden z najvyužívanejších biometrických senzorov, preto je dôležité navrhnúť ho poriadne. Pri Samsung Galaxy S10 to však problém nebude. Prečo? Snímač bude totiž priamo v displeji.

Pre Samsung je budúcoročná vlajková loď extrémne dôležitá. Podobne ako pri iPhone X pôjde o desiatu verziu, ktorá má so sebou priniesť niekoľko zaujímavých zmien. Medzi nimi by mal byť aj spomínaný snímač odtlačkov prstov v displeji.

Samsung sa však musí poponáhľať. Spoločnosť vivo už smartfón s takýmto snímačom má a Huawei v podstate taktiež (Huawei Mate RS Porsche Design). Samsung teda netlačia len spotrebitelia ale aj konkurenčné firmy, a to je dobre. Tento rok kórejská firma trochu zaspala na vavrínoch, tak dúfame, že to budúci poriadne rozbalí.

TIP REDAKCIE
BLUETTI AC200MAX a AC300: Špičkové prenosné elektrocentrály smerujú do Európy!

Samsung využije snímač vyvinutý firmou Qualcomm, informuje etNews. Riešenie bude teda založené na ultrazvukovej technológii, ktorá by mala byť rýchlejšia než optický senzor na vivo X21. Momentálne to vyzerá tak, že rok 2019 bude pre milovníkov smartfónov extrémne zaujímavý. Teraz ostáva už len počkať.

Total
1
Zdieľaní
Total
1
Zdieľať