Experimenty z dielne Google: Aplikácia Reply sa teší vylepšenému vzhľadu a funkciám

Pred mesiacom Reply pracoval na pridaní panelu nástrojov do svojej aplikácie, ktorá už vtedy disponovala niekoľkými inteligentnými funkciami spojenými s odosielaním správ.

Pred mesiacom Reply pracoval na pridaní panelu nástrojov do svojej aplikácie, ktorá už vtedy disponovala niekoľkými inteligentnými funkciami spojenými s odosielaním správ. O mesiac neskôr bola teda práca dokončená a do beta verzie prišla spolu s ešte niekoľkými vylepšeniami a vynoveným dizajnom.

Ako už bolo spomenuté, aplikácia od Area 120 (workshop pre experimentálne produkty Google) sa zatiaľ nachádza len v beta verzii, ktorá žiaľ nie je dostupná pre verejnosť.

Automatické odpovede a poloha sú späť

Prvá povšimnuteľná zmena je nová červená ikona a vynovené logo služby, zatiaľ čo jej dizajn si prešiel len menšími zmenami. Čo sa však týka umiestnenia nastavení, to sa nijak nezmenilo. Beta taktiež priniesla späť k životu funkcie automatickej odpovede a polohy, ktoré boli odstránené v predošlej aktualizácii.

Inteligentná odpoveď

Upozornenia, ktoré obsahujú funkciu inteligentnej odpovede sa môžu pýšiť vylepšenému vzhľadu s tlačidlom odpovede, na ktorom sa nachádza značka Reply. Nová ikona sa nachádza tesne pod odporúčanými verziami odpovede, z ktorých máš samozrejme na výber. Ťuknutie na “Reply” (odpovedať) ťa následne zavedie do rozhrania, ktorého rozmery zaberajú takmer celú obrazovku. Vrchná časť rozhrania je venovaná práve spomínaným upozorneniam, pod ktorými sa ti otvorí klávesnica, ktorej prostredníctvom môžeš zadať vlastnú odpoveď.

TIP REDAKCIE
Tak ako teda? Intel plánuje svojimi čipmi prekonať Apple, zároveň mu však chce pomôcť s novými M1
FOTO: 9to5Google

Funkcia pripomienky

Zaujímavým vylepšením je aj funkcia pripomienky, ktorá k počudovaniu namiesto toho, aby bola vstavaná do Reply, radšej priamo integruje s Google aplikáciou a asistentom. Ťuknutie na ktorúkoľvek z možností ťa zavedie rovno do Google, kde si teda môžeš spomínanú pripomienku vytvoriť.

Reply sa len tak nestratí

Nemôžeme však zabudnúť aj na šikovný panel nástrojov, ktorý po boku s niekoľkými spomínanými inteligentnými funkciami, odôvodňuje pokračujúcu existenciu Reply. Jedným z dôvodov, prečo by sa služba so svojimi celkom unikátnymi funkciami nemal len tak stratiť, je aj nový operačný systém Android P, ktorý “uľahčuje život” práve takým aplikáciam, ako je Reply.

Total
10
Zdieľaní
Total
10
Zdieľať