Na splnenie predstáv Samsungu o Bixby bude treba viac než tisíc expertov v oblasti AI

Samsung nedávno odhalil, že chce silou mocou rozšíriť svoje schopnosti v oblasti AI, čo dokazujú aj jeho predstavy ohľadom asistenta Bixby.

Samsung nedávno prezradil, že chce silou mocou rozšíriť svoje schopnosti v oblasti AI, čo dokazujú aj jeho predstavy ohľadom asistenta Bixby. Kim Hyun-seok, vedúci divízie spotrebnej elektroniky spoločnosti Samsung, povedal, že spoločnosť na splnenie svojich očakávaní v oblasti AI bude potrebovať viac než tisíc odborníkov.

“Menší” háčik

Problémom pre Samsung je však skutočnosť, že toto obdobie trpí vážnym nedostatkom odborníkov v oblasti umelej inteligencie. Kim preto navrhol, že Samsung sa možno prikloní k možnosti odkúpenia iných spoločností zameraných na AI, no to zrejme iba vtedy, ak by daná technológia giganta naozaj zaujala.

Samsung zamakal

Asistent Bixby zbadal prvýkrát svetlo sveta spolu s príchodom populárneho Samsung Galaxy S8. Napriek tomu, že na začiatku spôsoboval Bixby niekoľko nepríjemných problémov, situácia sa v priebehu času výrazne zmenila, čo dokazuje aj skutočnosť, že asistenta teraz nájdeme v mnohých smart produktoch značky Samsung.

Podľa giganta je zrejme situácia s terajším Bixby vyriešená, keďže sa chystá spustiť pokračovanie s názvom Bixby 2.0, ktorého by sme sa mali dočkať niekedy v priebehu tohto roku.

TIP REDAKCIE
Služba YouTube Music a YouTube Premium bude spustená už budúci týždeň

Je však dôležité poznamenať, že proti Samsungu okrem nedostatku kompetentných odborníkov na AI hrá aj silná konkurencia ako napríklad Google a Amazon. Dokonca aj Apple nedávno získal veľmi cennú posilu – bývalého vedúceho vyhľadávania a umelej inteligencie spoločnosti Google, ktorý môže byť pre Siri naozaj veľkým prínosom.

Total
1
Zdieľaní
Total
1
Zdieľať