FOTO: CNET

Ak máš u seba doma viac ako dve alebo tri zariadenia, ktoré majú schopnosť sa pripojiť na internet, tak určite vieš, že aspoň jedno má sem tam s týmto úkonom problém.

Či už sa ti na internet z daného zariadenia nedá pripojiť vôbec alebo je rýchlosť a kvalita pripojenia na priam biednej úrovni, Google sa vo svojom Google WiFi rozhodol tieto frustrujúce okamihy aspoň o niečo uľahčiť.

Network Check

Gigant sa totiž rozhodol do všetkých svojich Google WiFi routerov pridať funkciu Network Check, ktorá kontroluje výkon siete na každom pripojenom zariadení a hlási, ak sa na jednom z nich vyskytne nejaký problém v súvislosti s pripojením na internet. Po alarmujúcom ohlásení šikovného gadgetu teda vieš, že určité zariadenie je treba presunúť na iné miesto alebo ak ani to nepomôže, rozšíriť svoju sieť pre väčšie a lepšie pokrytie.

FOTO: ebay.com.au

Nová funkcia by mala byť celosvetovo dostupná niekedy v priebehu najbližších týždňov prostredníctvom mobilnej aplikácie.

TIP REDAKCIE
Mobilná verzia prehliadača Opera chráni používateľov proti cryptojackingu

Je dôležité poznamenať, že už teraz máš možnosť kontrolovať rýchlosť medzi prístupovými bodmi, no táto nová funkcia by mala poskytnúť niekoľkonásobne lepší a najmä prehľadnejší obraz o tom, ako si každé jedno zariadenie „vedie“.