Samsung Galaxy S9 dokáže súbory sťahovať o 37 % rýchlejšie než Apple iPhone X

Kvalita smartfónu sa dá merať rôzne. Od fyzických záťažových testov, cez testy výkonu až po testy rýchlosti sťahovania súborov? No tak počkať, to sa fakt robí?

Kvalita smartfónu sa dá merať rôzne. Od fyzických záťažových testov, cez testy výkonu až po testy rýchlosti sťahovania súborov. No tak počkať, to sa fakt robí? Ale áno, robí a stojí za tým spoločnosť Ookla, ktorá má na svedomí populárny merač rýchlosti Speedtest.net.

Vývojári z Ookla sa rozhodli, že porovnajú Samsung Galaxy S9 a iPhone X, teda aktuálne vlajkové lode oboch spoločností. Výrobcovia na posledných veľtrhoch hrdo prezentovali ako sa podieľajú na vývoji 5G sietí, no ako sú na tom vôbec ich zariadenia, čo sa konektivity týka.

iPhone prepadol, Galaxy S9 je jasným víťazom

Pre mnohých možno ťažko stráviteľné, pre iných zas jasné ako facka. iPhone najrýchlejší nebol. Zvíťazila totiž dvojica kórejských vlajkových lodí, ktoré disponujú rovnakým modemom s certifikáciou CAT 18 LTE,  ktorý dokáže dosiahnuť až 1,2 Gbps rýchlosti. Rýchlosti sťahovania Galaxy S9 a S9+ boli podľa Ookla:

  • o 37 % vyššie než pri iPhone X
  • o 17 % vyššie než pri Google Pixel 2
  • o 38 % vyššie než pri Samsung Galaxy S7
TIP REDAKCIE
Toyota má v Európe od roku 2035 predávať len bezemisné vozidlá, elektromobilite však až tak nefandí

Ide o celkom veľké rozdiely, a to hlavne vzhľadom na to, že iPhone X je ešte drahší kúsok než Galaxy S9 či S9+. V reálnom svete však vôbec nejde o tak dramatické rozdiely. Len zriedkavo sa totiž stáva, že by ste mali k dispozícii perfektné podmienky pre sťahovanie. Väčšinou totiž nemáme úplne najlepší signál Wi-Fi, o 4G nehovoriac.

Total
1
Zdieľaní
Total
1
Zdieľať