FOTO: Naked Security - Sophos


Vyzerá to tak, že sa Apple po novom snaží prísť aj na to, ako by nám mohla Siri uľahčiť život aj v oblasti telefonických hovorov. Teda skôr vtedy, keď ich nemôžeme (alebo nechceme) prijať.

Podľa portálu AppleInsider bude nová schopnosť Siri pracovať tak, že po zistení umiestnenia a stavu tvojho telefónu, a následne po analýze čísla volajúceho, dokáže asistent vytvoriť vlastné odpovede. Tie dokážu presne opísať tvoju momentálnu situáciu, a teda dôvod, prečo si hovor nezdvihol.

Funkcia bude využívať dostupné zdroje

Na obrázku nižšie je vidieť skvelý príklad, ako bude nová funkcia pracovať. Siri na obrázku využíva údaje z Apple Maps a pomocou nich vytvára odpoveď, ktorá bude obsahovať presné informácie o polohe prijímateľa hovoru a kedy asi približne dorazí na určité miesto.

FOTO: AppleInsider Forums

Toto šikovné vylepšenie sa dá však samozrejme využiť aj v mnohých iných situáciach, ako napríklad, keď nestíhaš prísť včas na dohodnuté stretnutie alebo keď ti nedajbože volá šéf.

Niečo podobné tu už bolo

Je pravda, že spoločnosť nám už v minulosti priniesla a ponúkla mnoho šikovných a jednoduchých odpovedí na hovory, ktoré si neželáš, alebo nemôžeš prijať. Ako príklad si môžeme vziať aj funkciu „Nerušiť počas jazdy“, ktorá bola prvýkrát implementovaná do systému iOS 11 a dokázala volajúceho informovať o tom, že šoféruješ a tým pádom hovor nemôžeš prijať.

TIP REDAKCIE
Správy už nájdete aj v desktopovej verzii YouTube, nie iba v mobilnej aplikácii

Celý tento patent sa začal prvýkrát objavovať už na konci roka 2016, čo znamená, že je najvyšší čas, aby sa z konceptu stala konečne oficiálna funkcia pre iOS. Nové informácie ohľadom vylepšenia sa možno dozvieme aj na konferencii WWDC (Apple Worldwide Developers Conference), ktorá prebehne už o dva týždne.