Ešte šikovnejšia Siri: Z asistenta zrejme onedlho bude aj inteligentná odkazová schránka

Tak to vyzerá, že sa Apple po novom snaží prísť aj na to, ako by nám mohla Siri uľahčiť život aj v oblasti telefónnych hovorov, teda skôr vtedy, keď ich nemôžeme (alebo nechceme) prijať.


Vyzerá to tak, že sa Apple po novom snaží prísť aj na to, ako by nám mohla Siri uľahčiť život aj v oblasti telefonických hovorov. Teda skôr vtedy, keď ich nemôžeme (alebo nechceme) prijať.

Podľa portálu AppleInsider bude nová schopnosť Siri pracovať tak, že po zistení umiestnenia a stavu tvojho telefónu, a následne po analýze čísla volajúceho, dokáže asistent vytvoriť vlastné odpovede. Tie dokážu presne opísať tvoju momentálnu situáciu, a teda dôvod, prečo si hovor nezdvihol.

Funkcia bude využívať dostupné zdroje

Na obrázku nižšie je vidieť skvelý príklad, ako bude nová funkcia pracovať. Siri na obrázku využíva údaje z Apple Maps a pomocou nich vytvára odpoveď, ktorá bude obsahovať presné informácie o polohe prijímateľa hovoru a kedy asi približne dorazí na určité miesto.

FOTO: AppleInsider Forums

Toto šikovné vylepšenie sa dá však samozrejme využiť aj v mnohých iných situáciach, ako napríklad, keď nestíhaš prísť včas na dohodnuté stretnutie alebo keď ti nedajbože volá šéf.

Niečo podobné tu už bolo

Je pravda, že spoločnosť nám už v minulosti priniesla a ponúkla mnoho šikovných a jednoduchých odpovedí na hovory, ktoré si neželáš, alebo nemôžeš prijať. Ako príklad si môžeme vziať aj funkciu “Nerušiť počas jazdy”, ktorá bola prvýkrát implementovaná do systému iOS 11 a dokázala volajúceho informovať o tom, že šoféruješ a tým pádom hovor nemôžeš prijať.

TIP REDAKCIE
Správy už nájdete aj v desktopovej verzii YouTube, nie iba v mobilnej aplikácii

Celý tento patent sa začal prvýkrát objavovať už na konci roka 2016, čo znamená, že je najvyšší čas, aby sa z konceptu stala konečne oficiálna funkcia pre iOS. Nové informácie ohľadom vylepšenia sa možno dozvieme aj na konferencii WWDC (Apple Worldwide Developers Conference), ktorá prebehne už o dva týždne.

Total
1
Zdieľaní
Total
1
Zdieľať