Chyby v iOS 11 sú tak bežnou záležitosťou, že si “zahrali” v reklame

Ak počas najnovšej reklamy na iPhone od spoločnosti Apple žmurkneš, môžeš premeškať jednu malú, no chybnú animáciu.

Ak počas najnovšej reklamy na iPhone od spoločnosti Apple žmurkneš, môžeš premeškať jednu malú, no chybnú animáciu. Chyba sa dá spozorovať presne na konci reklamy, kedy sa správa z iMessage záhadne objaví mimo animovanej chatovacej bubliny, ktorá vyzerá, ako by správu dobiehala.

Ide síce o malinký a ľahko vyriešiteľný problém, no skutočnosť, že je zachytený v jednej z reklám najznámejšej spoločnosti na svete, môže vo veľa používateľoch vzbudiť nedôveru voči systému iOS 11 a v extrémnych prípadoch aj spoločnosti ako takej.

FOTO: FonTech.sk – Startitup

Apple o chybe vedel

Ako prvý chybu spozoroval redaktor portálu 9to5Mac, Benjamin Mayo, ktorý taktiež poznamenal, že niečo takéto by sa rozhodne nemalo dostať do oficiálnej reklamy. Čo však robí celú skutočnosť ešte viac udivujúcou je fakt, že na chybu bol Apple upozornený pred niekoľkými mesiacmi, kedy používatelia zasypali fórum sťažnosťami.

Toto, žiaľ, nie je jediná chyba, ktorá sa dá v iOS 11 spozorovať. Sťažnosti padali už aj na podivné problémy s rozhraním v aplikácii Music, nevyrovnaný text v App Store alebo dokonca aj na problémy s otáčaním.

Na spomínané chyby je však ľahké zabudnúť, keďže nie sú až tak vážne, ako chyby v bezpečnosti, ktoré gigant musel nedávno riešiť. Toto však nič nemení na tom, že problémy, ktoré iOS 11 momentálne má, sa dokážu pekne pohrať s nervami, čo isto uznáš aj ty po pozretí videa nižšie.

https://www.youtube.com/watch?time_continue=53&v=-pF5bV6bFOU

Začalo to systémom iOS 7

Televízna osobnosť Chris Pirillo zaznamenáva chyby v systémoch iOS už niekoľko rokov. Chris poznamenal, že mnoho chýb si do systému našlo cestu len nedávno. “iOS fungoval na nepochopiteľnom a nevysvetliteľnom systéme už od vydania iOS 7,” napísal Pirillo v otvorenom liste pre vedúceho softvérového inžinierstva spoločnosti Apple, Craiga Federighiho. “Zdá sa, že iterácie, či už malé alebo veľké, moc nepomáhajú. V systéme sa nachádzajú chyby, pre ktoré sme kedysi odsudzovali a kritizovali Android.”

TIP REDAKCIE
Dátum vývojárskej konferencie WWDC je známy. Čo všetko môže Apple predstaviť?

Našťastie sa zdá, že sa Apple v iOS 12 bude sústrediť viac na spoľahlivosť a výkon, než na nové funkcie. Úplnu pravdu sa však dozvieme až v júni.

Total
11
Zdieľaní
Total
11
Zdieľať