Tieto smartwatch majú dva displeje, jeden z nich je priesvitný a šetrí šťavu

Tradične vyzerajúce inteligentné hodinky s netradičným konštrukčným prevedením chcú preraziť nadštandardnou výdržou na jedno nabitie.

Tradične vyzerajúce inteligentné hodinky s netradičným konštrukčným prevedením chcú preraziť nadštandardnou výdržou na jedno nabitie. A aby sa im to aj podarilo, TicWatch Pro dostali od výrobcu Mobvoi do svojej hardvérovej výbavy až dva displeje.

Jeden je klasický OLED a druhý zase priesvitný LCD. O čo tu teda ide?

Ide tu o to, že ten, ktorý je na vrchu toho všetkého, čiže FSTN LCD panel, začne fungovať iba vtedy, keď nevyužívame ani jednu z hlavných funkcií. Ak sa tak stane, z inteligentných hodiniek budú na určitú chvíľu obyčajné hodinky s takmer iba základnou funkcionalitou.

Používateľ však môže počítať až s 30-dňovou výdržou alebo s meraním tepu či meraním jeho krokov. Všetko popri zobrazovaní základných informácií. Obe funkcionality sú totiž prístupné i v takzvanom Essential režime.

TIP REDAKCIE
Hráči presedlávajú na Windows 11: Nový OS má na Steame viac ako 10 % zastúpenie

Pri aktivácii sa v záujme odľahčenia procesora vypne značná časť operačného systému Wear OS, a to vrátane OLED panela pod priesvitným LCD kúskom, ktorý ho tak nahradí.

Vraj už toto leto

Ako píše The Verge, smartwatch TicWatch Pro od čínskej spoločnosti Mobvoi by sa mali ocitnúť na pultoch obchodov už toto leto. Ich cenovka bude lietať okolo tých troch stoviek, pričom môžeme počítať aj s LTE verziou s vlastným slotom pre SIM kartu.

Total
2
Zdieľaní
Total
2
Zdieľať