Pixel Watch

Pixel Watch? Inteligentné hodinky od Google môžeme uvidieť na jeseň

Google na jeseň tohto roku predstaví nový hardvér, čo je istotou. Uvidíme nové generácie smartfónov Google Pixel 3, novú generáciu bezdrôtových slúchadiel a možno nejaký ten inteligentný reproduktor.

Google na jeseň tohto roku predstaví nový hardvér, čo je istotou. Uvidíme nové generácie smartfónov Google Pixel 3, novú generáciu bezdrôtových slúchadiel a možno nejaký ten inteligentný reproduktor. Zaujímavo však pôsobí úplne nový člen rodiny Pixel, ktorým majú byť inteligentné hodinky. 

O inteligentných hodinkách z dielne spoločnosti Google sa špekuluje veľmi dlho. Viac spoľahlivého svetla k téme priniesol Evan Blass a.k.a @evleaks. Evan sa nezvykne mýliť a hovorí, že Google inteligentné hodinky na jeseň tohto roku skutočne predstaví. Vzhľadom na portfólio sa logicky ponúka pomenovanie Pixel Watch, poprípade Google Watch.

Hodinky pochopiteľne poženie operačný systém Wear OS, ešte nedávno známy ako Android Wear. Hodinky by mohli byť výstavnou skriňou segmentu. Teda, aspoň čo sa softvérových základov spoločnosti Google týka.

Trhu kraľujú Apple Watch s 21-percentným podielom. Podľa odhadov IDC dodalo Apple zákazníkom v poslednom štvrťroku 2017 až 8 miliónov kusov týchto hodiniek.

TIP REDAKCIE
Samsung Galaxy S22: Predstavenie má prebehnúť už 8. februára
apple watch
Líder segmentu – hodinky Apple Watch

Hodinky Pixel Watch má poháňať úplne nová platforma spoločnosti Qualcomm. Úsporný, no dostatočne výkonný a kompaktný čipset bude odhalený taktiež na jeseň. Potvrdil to šéf spoločnosti Qualcomm Pankaj Kedia, ktorý riadi divíziu pre nositeľnú elektroniku.

Okrem toho dodal, že čipset bude odhalený spolu s „hlavným modelom inteligentných hodiniek“. Qualcomm so spoločnosťou Google užšie spolupracuje, o čom svedčí aj optimalizácia sád Snapdragon 845, 660 a 636 pre operačný systém Android P. Dá sa teda predpokladať, že pôjde o hodinky z dielne spoločnosti Google.

Samozrejme, detaily nie sú ani zďaleka známe. Nálepka „high-end“ ale hodinkám určite patriť bude. V tejto triede zariadení je veľmi dôležitý dizajn, ktorý snáď bude konkurencie schopný.

Do jesene ešte zostáva veľa času a preto sa oplatí počkať na ďalšie presnejšie informácie.

Total
1
Zdieľaní
Total
1
Zdieľať