Prototyp skladacieho smartfónu

Éra skladacích smartfónov je za rohom: Motorola získala patent na netradičnú konštrukciu!

Motorola, ktorá patrí pod krídla giganta Lenovo, získala do vlastníctva celkom zaujímavý patent.

Motorola, ktorá patrí pod krídla giganta Lenovo, získala do vlastníctva celkom zaujímavý patent. Ten hovorí o smartfóne s tak prevedenou konštrukciou, že nám ho v priebehu pár sekúnd umožní pretransformovať na tablet s väčšou uhlopriečkou. A to ani zďaleka nie je všetko.

Ako píše The Verge, podobné riešenia tu už boli. Ukázal nám ich dokonca i vyššie spomínaný výrobca spotrebnej elektroniky z Číny, no zatiaľ iba v podobe nedokončených prototypov. Na pulty obchodov sa teda ešte zatiaľ nič také nedostalo. Táto očakávaná novinka od jeho dcérskej spoločnosti to ale môže už v neďalekej budúcnosti konečne zmeniť.

Nadobudnutie patentu znamená, že sa spoločnosť Motorola snaží chrániť svoje duševné vlastníctvo, čo znamená, že chce pred kopírovaním chrániť technologické riešenie, za ktorým stoja jej zamestnanci. Keď s ním príde nejaký produkt na spotrebiteľský trh a náhodou vďaka nemu uspeje, od toho momentu sa stane tŕňom v oku konkurencie, čo následne povedie až k tomu, že z neho začnú čerpať inšpiráciu.

TIP REDAKCIE
Ponuka hier v aplikácii Netflix sa rozrastá, pribudli ďalšie tituly

Z malého displeja veľký

Patent na skladací smartfón bol schválený a pridelený ešte v marci. Na verejnosť sa však dostal až v týchto dňoch. Jeho text aj prítomné náčrty hovoria o netradične prevedenej konštrukcii z dvoch hlavných častí, pričom každá jedna obsahuje na jednej zo svojich dvoch strán časť väčšieho zobrazovacieho panelu.

Telo tohto hybridného zariadenia vrátane displeja spája diskrétny kĺb, čiže sa otvára a zatvára ako kniha, aby tak mohlo byť kedykoľvek a kdekoľvek prentransformované buď na zariadenie s menšou alebo s väčšou uhlopriečkou. Súčasťou toho celého je ale aj ochranné puzdro s podporou pre bezdrôtové nabíjanie batérie, ktoré nám vie poslúžiť i ako praktický stojan.

Total
1
Zdieľaní
Total
1
Zdieľať